francuska liga

Marseille neočekivano kiksao kod davljenika; Ćaleta-Car i suigrači primili su gol u 90. minuti

27.02.2022 u 22:35

Nogometaši Marseillea ispustili su pobjedu na gostovanju kod Troyesa koji je izjednačio u 90. minuti na 1:1 i tako osvojio važan bod u borbi za opstanak u elitnom razredu francuskog klupskog nogometa

Gosti su poveli golom Dmitrija Payeta koji je u 28. minuti realizirao kazneni udarac. Sve do 90. minute Marseille je imao tri boda u džepu, ali je tada Tunižanin Younn Touzghar izjednačio i donio bod svojoj momčadi.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car odigrao je cijelu utakmicu za Marseille.

Nogometaši Lorienta pobjegli su s dna ljesvice francuskog prvenstva pobjedom 1:0 na gostovanju u Brestu. Malijac Ibrahima Kone je u igru ušao u 70. minuti, a tri minute poslije zabio gol vrijedan tri boda.

Tako je Lorient u neizvjesnoj borbi za opstanak s 24 boda skočio s 20. mjesta na 16. poziciju ostavivši iza sebe Troyes (22), Metz (22), Saint-Etienne (22), Bordeaux (22).

Gostujuću pobjedu ostvario je i Lens koji je 2:1 slavio kod Angersa. Domaći su poveli u 49. minuti golom Fulginija. Gosti su do izjednačenja došli autogolom Mendyja u 73. minuti, a u 76. minuti je Clauss postavio konačnih 2:1.

Lens je s 40 bodova skočio na šesto mjesto, a Angers je s 29 bodova na 14. poziciji.

U prvoj nedjeljnoj utakmici također su slavili gosti. Reims je pobijedio Monaco u Monte Carlu, iako je domaća momčad povela u 55. minuti golom Ben Yaddera. Reims je izjednačio u 84. minuti autogolom Vollanda, a u sučevom dodatku pobjednički gol za goste postigao je Mbuku. Monaco je pao na 8. mjesto s 38 bodova, a Reims je na 13. poziciji s 31 bodom.