bundesliga

Red Bull Leipzig se spasio u samoj završnici utakmice, Borussia (D) kiksala kod davljenika

27.02.2022 u 22:19

U posljednjem susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg i Borussia Dortmund su odigrali 1:1...

Gosti su poveli u 35. minuti golom Thorgana Hazarda, a u 52. minuti imali su sjajnu priliku za 2:0, no udarac Donyella Malena je golman obranio odbivši loptu u prečku.

Izjednačio je Noah Joel Sarenren Bazee u 78. minuti utakmice.

Borussia (D) i dalje je drugoplasirana, ali sad za vodećim Bayernom zaostaje osam bodova.

U prvom nedjeljnom susretu Red Bull Leipzig je na gostovanju pobijedio Bochum 1:0. Gol odluke zabio je Christopher Nkunu u 82. minuti na asistenciju Benjamina Henricksa.

Domaćin je imao veći posjed lopte (53/47 %), uputio je dvostruko više udaraca (13/6), imao daleko više kornera (5/0), a u 78. minuti je Christopher Antwi-Adjei pogodio stativu. Međutim bodove su osvojili gosti...

Bila je to brza kontra, Henricks je sjajno povukao, te uposlio Nkunu koji je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:0.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Bayern s 58 bodova, Borussija je druga s 50 bodova, dok je Bayer Leverkusen treći s 44 boda. RB Leipzig je sada četvrti s 40 bodova koliko imaju i Freiburg i Hoffenheim.