'modra' tuga

Trener Dinama je nakon poraza u Osijeku objasnio zašto je iz igre izvadio svog najboljeg igrača: Rekao je da se ne osjeća dobro...

27.02.2022 u 21:42

Dinamo je u Osijeku izgubio 1:0 i tako ostao bez prvog mjesta na ljestvici Hrvatski Telekom Prve lige. 'Modri' su desetkovani ozljedama i iscrpljeni nakon utakmica protiv Seville u Europskoj ligi, pa je pad u samoj završnici bio razumljiv. Antonio Mance za pobjedu Osijeka zabio je u 77. minuti utakmice

Trener Dinama Željko Kopić nije imao previše razloga za zadovoljstvo nakon poraza u Gradskom vrtu. Osijek je 'skinuo' Dinamo i zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice.

'Kontrolirali smo utakmicu kroz prvo poluvrijeme. U drugom sam osjetio da smo počeli padati. Pokušali smo Andrićevim ulaskom nešto napraviti. Imali smo neke situacije u kojima smo trebali bolje reagirati. Primili smo gol, treba Osijeku čestitati na pobjedi. Imali smo nekakvih par situacija, baš je u detalju utakmica otišla na drugu stranu. Moji igrači su išli punom snagom. Osijek je iskoristio svoju priliku, to je to...', kratko je analizirao Kopić utakmicu i dodao:

'Utakmica protiv Seville uzela je danak u drugom poluvremenu. Osjetio se pad energije i utakmica je otišla na drugu stanu. Nemam igračima što zamjeriti, Osijek je iskoristio tu jednu svoju priliku iz gužve.'

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +39
NK Osijek - NK Dinamo, HT Prva liga, 27.2.2022. Izvor: Cropix / Autor: Vlado Kos / CROPIX

Objasnio je Kopić zašto je u završnici utakmice (75. minuta) izvadio Mislava Oršića koji je do tada bio najbolji igrač Dinama na terenu.

'Odlučio se Osijek na 5-4-1 kako bi osvajao lopte u sredini. Mi smo u prvom poluvremenu držali situaciju, htjeli smo u drugom pojačati pritisak, nismo uspjeli. Oršić je izašao jer je osjetio slabost, to nas je poremetilo isto. Rekao je da se ne osjeća dobro', otkrio je Kopić koji je s Dinamom sada izgubio prvo mjesto na ljestvici:

NK Osijek - NK Dinamo 1:0 Mance 77' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport

'Moramo biti maksimalni, pravi i u nastavku sezone. Sada nemamo europskih utakmica. Malo ćemo se osvježiti, vjerujem da ćemo u nastavku sezone biti dobri. Bit ćemo bolji iz tjedna u tjedan i apsolutno vjerujem da ćemo biti prvaci, to je klupski cilj', kazao je Kopić koji nije mogao ne spomenuti izostanke Luke Ivanušeca i Arijana Ademija. Bez njih Dinamo jednostavno nije ista momčad.

'Ademi i Ivanušec su nam jako bitni, ali trebamo vidjeti njihov zdravstveni status. Idemo dan po dan pa vidjeti tko će se vratiti u kadar...', zaključio je Željko Kopić.

NK Osijek - NK Dinamo 1:0, sažetak utakmice Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport
NK Osijek - NK Dinamo 1:0, izjave trenera Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel Arenasport