BAYERN SLAVIO

Mandžukić pogotkom ušao u sezonu

25.08.2012 u 19:28

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić sjajno je otvorio novu bundesligašku sezonu. U 1. kolu njegov je Bayern slavio 3:0 na gostovanju kod Greuther Fürtha, a Mandžukić je zabio drugi gol

Dogodilo se to u 59. minuti kada je dojučerašnji napadač Wolfsburga glavom pospremio jedan odbijanac nakon udarca Arjena Robbena.

Brzonogi Nizozemac pucao je svojom slabijom, desnom nogom, iskosa s desne strane, vratar novog prvoligaša Grün kratko je odbio loptu, a Mandžukić ju smireno iz blizine poslao u praznu mrežu. Bio mu je to četvrti gol u trećoj službenoj utakmici za Bavarce, nakon dvaju golova u DFB-Pokalu i jednog u Njemačkom superkupu.

Uključite se i vi u raspravu – registrirajte se na Tribina.hr, informirajte se o vlastitoj reputaciji i sudjelujte u stvaranju sadržaja novog domaćeg nogometnog communityja!

Inače, prvi gol za Bayern zabio je u 43. minuti Thomas Müller, a treći Robben u 78. iskosa s lijeve strane nakon sretnog odbijenca jednog od obrambenih igrača Greuther Fürtha. Mandžukić je igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Claudio Pizarro.

Sjajan start u novu sezonu imala je Fortuna Düsseldorf koja je slavila 2:0 na gostovanju kod Augsburga dvama golovima Danija Schahina, dok je jedinu domaću pobjedu u dosad odigranim subotnjim utakmicama 1. kola ostvarila Borussia Mönchengladbach koja je s 2:1 slavila protiv Hoffenheima, a gol odluke iz sjajnog slobodnog udarca zabio je u 79. minuti Juan Arango.

U redovima poraženog sastava svih 90 minuta odigrao je Boris Vukčević.

U preostalim dvjema odigranim susretima Nürnberg je golom Hanne Balitscha slavio na gostovanju kod HSV-a 1:0, dok su Freiburg i Mainz remizirali 1:1.