nizozemski kup

Luka Ivanušec ušao s klupe; asistirao je za pobjedu Feyenoorda i plasman u finale Kupa

29.02.2024 u 23:50

Nogometaši Feyenoorda na svom su terenu slavili 2:1 u polufinalu nizozemskog Kupa protiv Groningena. Asistent za pobjednički gol bio je Luka Ivanušec

Gosti su šokirali De Kuip u 31. minuti kad je Laros Duarte zabio za vodstvo Groningena. S tim se rezultatom otišlo i na odmor, a trener Feyenoorda Arne Slot je u nastavku odmah u igru ubacio hrvatskog reprezentativca Luku Ivanušeca.

I Feyenoord je proigrao u drugom poluvremenu, prvo je David Hancko u 61. minuti zabio za 1:1, a nakon toga je domaća momčad krenula u opsadu gola Groningena. No, gosti su se dobro branili pa je neizvjesnost trajala praktički do posljednjih minuta utakmice.

A onda se u u 83. minuti ukazao Luka Ivanušec koji je sjajno probio lijevu stranu i asistirao Ondreju Lingru za 2:1 i konačnu pobjedu!

Feyenoord se tako plasirao u finale nizozemskog Kupa gdje ga čeka NEC Nijmegen.