žuti od kayserija

Ljutiti Robert Prosinečki javio se iz Turske: Koronavirus je jedina tema, a mi ipak igramo!

  • Autor: Ivan Žurić
  • Zadnja izmjena 14.03.2020 15:20
  • Objavljeno 14.03.2020 u 15:18
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: MARCO BERTORELLO / AFP / Profimedia

Europa je doslovno paralizirana zbog epidemije koronavirusa, u većini zemalja život je gotovo stao, a na najmanje dva tjedna otkazana su sva sportska natjecanja. No, u Turskoj se nogometno prvenstvo - igra. Istina, bez publike na tribinama, ali - igra se...

Robert Prosinečki, proslavljeni hrvatski nogometaš i nogometni stručnjak na klupi Kayserispora pokušava spasiti prvoligaški status. Situacija nije sjajna, njegova je momčad posljednja na ljestvici, ali u ovom trenutku postoje i veće brige...

'Spremamo se za nedjelju i dvoboj protiv Malatyaspora, ovdje je sve normalno, barem nas svi u to uvjerajavaju', kazao je Robert Prosinečki u razgovoru za Sportklub i napomenuo kako u vezi epidemije koronavirusa nema nikakvih uputa:

'Ne, ovdje se priča o tome, prate svjetski mediji, ali za sada nikakvih uputa i poteza nema. Svakodnevno se čujem sa suprugom i djecom koja se nalaze u Zagrebu i one mi prenose informacije kako je kod kuće.'

Njegov Kayserispor će u nedjelju u borbi za ostanak istrčati na travnjak svog stadiona.

'Tako je. Igra se, ali bez prisustva publike. To je zasad jedina mjera. Nije lako preuzeti momčad na posljednjem mjestu. Da je lako, ne bi nas dopalo. Malo je vremena, a traži se da se rezultati odmah vide. Osvojili smo devet bodova u osam utakmica, sad imamo ukupno 19. Četiri boda smo udaljeni od zone koja donosi spas. Još je dosta bodova u igri, tako da je sve otvoreno', kaže popularni Žuti u razgovoru za SK.

  • +9
  • +6

Robert Prosinečki

Izvor: tportal.hr / Autor: Matej Grgić

No, koronavirus je nezaobilazna tema. Hrvatska se sprema za dodatne mjere zaštite, a kako je u Turskoj?

'Situacija je ovo s kojom se nikada nismo susreli, svaki je ljudski život dragocjen, a ovo je trenutak koja samo jako žalosti. Turska do sada prijavila samo dva zaražena... Iskreno, to čudi. Naime, ovo je zemlja od 80 milijuna stanovnika, ali za loše vijesti još uvijek ima vremena', zaključio je Robert Prosinečki.

Turska 1. liga

Denizlispor-Genclerbirligi1:0
Alanyaspor-Gaziantepspor15:00
Konyaspor-Fenerbahče18:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Trabzonspor25157352
2.Basaksehir25157352
3.Galatasaray25147449
4.Sivasspor25147449
5.Bešiktaš25134843
6.Alanyaspor25117740
7.Fenerbahče25117740
8.Goztepe2597934
9.Gaziantepspor2588932
10.Denizlispor26871131
11.Genclerbirligi26771228
12.Antalyaspor25691027
13.Kasimpasa26751426
14.Malatyaspor25671225
15.Rizespor25741425
16.Konyaspor254111023
17.Ankaragucu26581323
18.Kayserispor25471419

Sljedeće utakmice

15.3.Kayserispor-Malatyaspor
15.3.Trabzonspor-Basaksehir
15.3.Galatasaray-Bešiktaš
16.3.Antalyaspor-Sivasspor
17.3.Goztepe-Rizespor
20.3.Fenerbahče-Kayserispor
21.3.Gaziantepspor-Ankaragucu
21.3.Malatyaspor-Kasimpasa
21.3.Sivasspor-Denizlispor