NEVJEROJATNO...

Liverpool u velikom stilu prosuo pobjedu i naslov prvaka

05.05.2014 u 22:53

Liverpool je na svom posljednjem gostovanju sezone vodio kod Crystala Palacea sa 3:0 deset minuta prije kraja, ali onda je počela 'nova utakmica'

Vatreni početak dvoboja u fantastičnoj atmosferi Selhurst parka dao je naslutiti da je Liverpool odlučan u rušenju klupskog rekorda od sedam uzastopnih ligaških pobjeda u gostima. Tako je i bilo, ali do 79. minute do koje su vodili sa 3:0, no do kraja utakmice primili su tri gola i praktično se oprostili s mogućnošću osvajanja engleskog prvaka.

Prvi gol zabio je Joe Allen kojemu je to ujedno bio i prvi pogodak za Liverpool, a brojne propuštene prilike na naplatu su redsima došle početkom nastavka kada su najbolji strijelci lige Daniel Sturridge (21) i Luis Suarez (31) malo popravili svoje impresivne realizatorske učinke ove sezone.

Činilo se da je dvoboj odlučen, no Crystal Palace (Mignolet im je u dva navrata bio sjajno branio opasne pokušaje) i njegovi fantastični navijači zaslužili su proslavu barem jednog pogotka pogotka. A nisu zabili jedan, nego tri i uništili snove gostiju s Anfielda. Prvo je Delaney u 79. minuti sjajnim udarcem svladao Mignoleta, a samo dvije minute kasnije zabio je i Dwight Gayle, te inicirao novi 'tsunami navijanja' ponajboljih navijača Premiershipa.

Palace je na krilima podrške jurnuo po treći gol, i on je došao drugim preciznim udarcem Dwighta Gaylea za konačnih 3:3. U 94. minuti uglavnom jalova rezerva Liverpoola Victor Moses imao je gotovo praznu mrežu i odbijenu loptu na 7, 8 metara no posuđeni ofenzivac iz Chelseaja još je jednom pokazao što sve može promašiti.

Gubitkom ovih bodova Manchester Cityju je širom otvoren put do čevrtog naslova prvaka u njihovoj povijesti, za matematičku potvrdu dovoljna su im četiri boda u preostale dvije utakmice u kojima na svom Etihadu dočekuju posve rasterećene West Ham i Aston Villu. Liverpool na naslov čeka 24 godine, a očito će morati još koju.

Nakon dvoboja Luis Suarez je briznuo u plač i sa dresom preko lica otišao u svlačionicu dok je kapetan Gerrard micao kamermane koji su mu se pokušavali približiti.U Liverpoolu imaju razloga tugovati...