VS, SÖLDEN

Lari Gut prva pobjeda u velikoj godini FIS-a, Popović skromna

27.10.2016 u 22:12

Švicarka Lara Gut pobjednica je prve utrke svjetskog kupa u 50. sezoni FIS-a. Švicarka je sa 1.44 sekunde prednosti završila veleslalomsku utrku ispred Amerikane Mikaele Shiffrin. Naša Leona Popović nakon prvog laufa bila je tek 48. pa u drugoj vožnji nije nastupila

Prošlogodišnja ukupna pobjednica Svjetskog kupa dominirala je i u premijenoj utrci sezone pobijedivši s velikih 1.44 sekundi prednosti ispred Amerikanke Mikaele Shiffrin, dok je treće mjesto osvojila 20-godišnja Talijanka Marta Bassino (+1.93), kojoj je to prvo postolje u karijeri.

Za Gut je ovo druga pobjeda u Söldenu, ukupno 19. u karijeri i četvrta veleslalomska.

Na stazi ledenjaka Rettenbach nad Söldenom nastupila je i jedina hrvatska skijašica Leona Popović koja sa visokim startnim brojem 64 zauzela 48. mjesto s zaostatkom od 5.60 sekundi.

U nedjelju se u Söldenu vozi musški veleslalom uz nastup Filipa Zubčića i Samuela Kolege.

1. Lara GUT (Švi) 1:10.11 1:12.91 2:23.02