boxing day

Kovačić asistirao, Hazard poveo Chelsea prema pobjedi

26.12.2018 u 22:41

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić bio je asistent za prvi pogodak Chelseaja u 2-1 (1-1) gostujućoj pobjedi protiv Watforda u susretu 19. kola engleskog prvenstva.

Kovačić je u prvoj minuti sudačke nadoknade osvojio loptu na sredini igrališta i potom uposlio Edena Hazarda koji je potom zatresao mrežu domaćih. Ipak samo dvije minut epotom na 1-1 poravnao je Pereyra, da bi u nastavku Hazard svojim drugim golom na utakmici u 58. minuti iz kaznenog udarca, kojega je sam izborio, osigurao pobjedu Chelseaju.

• +3
Premier liga, Chelsea - Manchester City Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Kovačić je igrao za Chelsea, koji je sada četvrti na ljestvici sa 40 bodova, do 80. minute. Watford je deveti sa 27 bodova.

Ranije u srijedu je branič hrvatske nogometne reprezentacije Dejan Lovren bio strijelac prvog pogotka u 4-0 (1-0) domaćoj pobjedi Liverpoola protiv Newcastle Uniteda kojom su "redsi" povećali svoju prednost na vrhu ljestvice. Lovren je doveo Liverpool u vodstvo u 11. minuti odličnim 'drop-kickom' sa 10-ak metara kojim je svladao nemoćnog vratara Newcastlea Dubravku. U nastavku su se u strijelce upisali i Salah 748-11m), Shaqiri (79) te Fabinho (85). Lovren je igrao svih 90 minuta za Liverpool, a ovo mu je bo prvi ovosezonski pogodak.

Liverpool je sada vodeći sa 51 bodom, šest više od drugog Tottenham Hotspura, koji je na Wembleyu kao domaćin nadigrao Bournemputh sa 5-0 (3-0), odnosno sedam više od branitelja naslova Manchester Cityja, koji je pretrpio drugi poraz zaredom, bolji od "građana" na svom stadionu bio je Leicester City koji je slavio sa 2-1 (1-1).

Tottenham je do nove uvjerljive pobjede stigao pogocima Eriksena (16), Sona (23, 70), Lucasa (35) i Kanea (61).

Manchester City pretrpio je drugi poraz zaredom, četiri dana nakon 2-3 domaćeg neuspjeha protiv Crystal Palacea izgubio je i na gostovanju kod Leicestera iako je ponovno postigao prvi gol. Goste je u vodstvo doveo Bernardo Silva (14), ali su Albrighton (19) i Ricardo Pereira (81) ostvarili preokret.

Ole Gunnar Solsjaer je na svom trenerskom debiju na klupi Manchester Uniteda na Old Traffordu upisao 3-1 (1-0) pobjedu protiv Huddersfield Towna. Golove za 'crvene vragove' postigli su Matić (28) i Pogba (64, 78), a na konačnih 3-1 smanjio je Jorgensen (88).