ABA LIGA

Košarkaši Splita u manje od 24 sata odigrali drugu utakmicu. Poraz je opravdan

24.12.2023 u 21:46

Košarkaši Splita nisu uspjeli napraviti iznenađenje u 13. kolu ABA lige te su na gostovanju u Beogradu poraženi od Crvene zvezde s 89:67 (21:16, 26:18, 24:17, 18:16).

Dvoboj je odigran u dvorani FMP-a, a u njemu je strijelce Splita predvodio Shannon Shorter sa 17 koševa, Toni Perković je ubacio 11, a Tonko Vuko deset.

Kod pobjednika je najbolji bio slovenski reprezentativac Mike Tobey s 24 poena i šest skokova.

Splićanima je to bila druga utakmica unutar 24 sata, jer su dan prije gostovali u Zaboku u dvoboju osmine finala Kupa Krešimira Ćosića.

Momčad Slavena Rimca se držala u rezultatskoj ravnoteži do posljednje dvije minute prvog poluvremena, u koje je ušla sa samo dva koša zaostatka (36:34). No, domaća momčad je prvu polovicu utakmice zaključila serijom 11:0 i Split se do kraja utakmice više nije uspio spustiti na jednoznamenkasti zaostatak.