seria a

Juve jedva do pobjede na Sardiniji, Atalanta s igračem manje u Rimu sredila 'vučicu'

06.01.2018 u 23:05

U posljednjoj utakmici 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Juventus je kao gost svladao Cagliari 1:0...

Gol  vrijedan tri boda zabio je Bernardeschi u 74. minuti utakmice. Juve je dominirao na Sardiniji, ali su napadači 'stare dame' zakazali, gol domaćina kao da je bio začaran... Naš Mario Mandžukić susret je započeo na klupi za pričuve, no trener Masimilliano Allegri je, kako je situacija na terenu bila sve kritičnija, polako u igru uvodio svježe snage. Prvo je izvadio Dybalu i ubacio Douglasa Costu, a od 60. minute umjesto Samija Khedire je zaigrao Mandžo.

Juve je odmah 'živnuo', i Higuain je imao više lopti, a baš je Costa asistirao Bernardeschiju za pobjednički gol. Bila je to deseta Juventusova utakmica bez poraza, a čak šesta pobjeda u nizu. Razloga za slavlje imao je i Massimiliano Allegri koji je upisao svoju 200. trenersku pobjedu u Serie A, a od toga ih kao trener Juventusa ima točno - 100!

Drugoplasirani Juventus tako se ponovno primaknuo vodećem Napoliju, koji je ranije u subotu svladao Veronu 2:0, na jedan bod razlike. Napoli ima 51, a Juventus 50 bodova. Cagliari je 16. s 20 bodova, a Verona je pretposljednja, 19. s 13 bodova.

• +11
Serie A, Cagliari - Juventus Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Alberto Lingria

Igrači Atalante nastavili su s odličnim rezultatima u 2018. godini, nakon što su se prije tri dana plasirali u polufinale Kupa svladavši na gostovanju Napoli 2:1, u subotu s identičnim rezultatom kao gosti nadigrali Romu

Momčad iz Bergama je povela 2:0 golovima Corneliusa (14) i De Roona (19) u razmaku od samo pet minuta, no u samoj završnici prvog poluvremena su ostali bez isključenog De Roona. U drugom se poluvremenu praktički igralo samo na polovici Atalante, a iako je Roma relativno brzo smanjila preko Edina Džeke (56) nije uspjela izbjeći poraz.

Atalanta je ovom pobjedom skočila na sedmo mjesto sa 30 bodova, koliko ima i šesta Sampdoria, dok je Roma peta s 39.