WEST HAM UOČI DERBIJA

Jedinstvena analiza Slavena Bilića nasmijala je engleske novinare

  • Autor: Vlado Radičević
  • Zadnja izmjena 06.03.2017 14:36
  • Objavljeno 06.03.2017 u 14:26
tportal

Izvor: Reuters / Autor: Andrew Couldridge

Trener West Hama Slaven Bilić svjestan je kako bi pobjedom na gostovanju kod vodećeg Chelseaja napravio velik korak prema gornjem dijelu ljestvice, ali i napokon začepio usta kritičarima

U ponedjeljak navečer (21:00) pred nogometašima West Hama jest utakmica u Londonu u kojoj ih dočekuje Chelsea, momčad koja u ovom trenutku ima sedam bodova više od Tottenhama.

Hrvatski stručnjak Slaven Bilić svjestan je protiv kakve momčadi igra. Pogotovo kada je riječ o igračima kao što su Victor Moses i Marcos Alonso koji u jedinstvenoj formaciji, koju potpisuje talijanski trener Antonio Conte, pokrivaju krilne pozicije.

'To im je bila dobra strana, a sada su još bolji. Koja je njihova tajna? Zašto su toliko dominantni? Odgovor je - da nema tajni', nasmijao je svojom jedinstvenom analizom engleske novinare Bilić koji je ove sezone imao dosta uspona i padova sa svojom momčadi. Nakon toga je ozbiljnim glasom kazao:

'Glavna stvar koju morate primijetiti kod Chelseaja ove sezone je njihova fizička pripremljenost. Rade naporno i to se vidi na terenu. Ako ih usporedite s ostalim kandidatima za titulu, puno su bolji od Manchester Cityja, Arsenala i Liverpoola.'

Za kraj je još rekao nešto vrlo zanimljivo:

'Većinu utakmica pobjeđuju načinom igre koji nije tipičan talijanski, s time da kod kuće igraju napadački nogomet. Usto nemaju problema u momčadi i ne muče ih nikakve ozljede.'

Nema sumnje da će ova utakmica u Londonu, na kojoj se očekuje puno golova, biti i trenutak istine za nogometaše West Hama. Pobjedom bi došli do devetog mjesta na ljestvici što bi za momčad koja je jako loše krenula u sezonu bilo – sjajno.

Engleska 1. liga

West Ham-Chelsea21:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Chelsea26203363
2.Tottenham27168356
3.Manchester City26174555
4.Liverpool27157552
5.Arsenal26155650
6.Manchester United261310349
7.Everton27128744
8.WBA27117940
9.Stoke City27981035
10.Southampton26961133
11.West Ham26961133
12.Burnley27941431
13.Watford27871231
14.Bournemouth27761427
15.Leicester27761427
16.Swansea27831627
17.Crystal Palace27741625
18.Middlesbrough274101322
19.Hull City27561621
20.Sunderland27541819

Sljedeće utakmice

8.3.Manchester City-Stoke City
11.3.Everton-WBA
11.3.Hull City-Swansea
11.3.Bournemouth-West Ham
12.3.Liverpool-Burnley
18.3.WBA-Arsenal
18.3.Crystal Palace-Watford
18.3.Stoke City-Chelsea
18.3.Sunderland-Burnley
18.3.West Ham-Leicester

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!