SERIE A

Inter rastužio Mourinha i Romu; Cagliari izveo nestvarni preokret

29.10.2023 u 20:34

U utakmici 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Romu sa 1:0 vrativši se na vrh ljestvice.

Gol odluke zabio je Marcus Thuram u 81. minuti utakmice na ubačaj Federica Dimarca.

Inter je dominirao veći dio susreta, domaćin je imao 64 posto posjeda lopte, uputio je ukupno 17, a Roma tek dva udarca.

Nerazzurri su tijekom susreta i dva puta uzdrali okvir suparničkog gola. U šestoj minuti je prečku pogodio Hakan Calhanoglu, a u 89. minuti i Carlos Augusto.

U ranije odigranoj utakmici Monza i Udinese su remizirali 1:1. Andrea Colpani je u 27. minuti doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Lorenzo Lucca u 67. minuti.

Za domaći sastav je od 79. minute igrao Mirko Marić, dok Antonio Tikvić nije nastupio za goste.

U prvom nedjeljnom susretu Cagliari je na svom stadionu svladao Frosinone s 4:3 nakon što su Otočani gubili 0:3.

Argentinac Matias Soule (23, 37) i Marco Brescianini (49) doveli su Frosinone u veliko vodstvo i, činilo se, sigurnu pobjedu. No, momčad sa Sardinije se čudesno vratila pogocima zamjena Gaetana Oristanija (72), Kongoanca Antoinea Makoumboa (76) i junaka utakmice Lea Pavolettija koji je zabio za pobjedu u 90+4 i 90+6.

Dodajmo, da je domaći igrač Mancosu u 30. minuti promašio jedanaesterac.