NOVI VODEĆI

HSV Olića i Petrića preuzeo vrh Bundeslige

22.02.2009 u 19:20

U posljednjem susretu 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen 2:1 i preuzeo vodeću poziciju na ljestvici

Nakon što su se dugo vremena na vrhu Bundeslige izmjenjivali Hoffenheim i Bayern, od 21. kola na vrhu njemačke lige je HSV. Hamburški klub je u gostima iznenadio Bayer iz Leverkusena 2:1.

Oba pogotka za HSV postigao je Marcell Janes (18, 66), dok je strijelac za "Apotekare" bio Patrick Helmes u 29. minuti. HSV je utakmicu zaključio s igračem manje nakon što je u Boateng isključen u 86. minuti. Ivica Olić je za HSV igrao do 88. minute kada ga je zamijenio Mickael Tavares, dok Mladen Petrić nije konkurirao za utakmicu zbog suspenzije.

Ovom pobjedom HSV je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 42 boda, dva više od Hoffenheima i Herthe. Na četvrtom mjestu je Bayern sa 38 bodova, dok je Bayer peti sa 36 bodova, koliko ima i Wolfsburg na šestoj poziciji.