Belgija pregazila rusiju

Hrvatska dobila nove navijače: Wales pobijedio Jurčevićev Azerbajdžan, a sada im treba pomoć Vatrenih da ostanu u igri za Euro

16.11.2019 u 20:10

Nogometaši Walesa svladali su u susretu skupine E kvalifikacija za EURO 2020 u Bakuu Azerbejdžan s 2-0 i ostali u konkurenciji za plasman na EURO.

Velšanima je u Bakuu igrala samo pobjeda i do nje su došli protiv nejakih Azerbejdžanaca, koji vodi bivši hrvatski reprezentativac Nikola Jurčević, a oba gola pala su u prvom dijelu.

• +3
Kvalifikacije za EURO 2020, Azerbajdžan - Wales Izvor: Profimedia / Autor: Bradley Coller / PA Images / Profimedia

Velšani su poveli u 10. minuti pogotkom napadača Wigana Kieffera Moorea, koji je najviše skočio nakon udarca s kuta i zabio iz blizine. U 34. minuti James je snažnim udarcem uspio pogoditi istovremeno i gredu i vratnicu, a na odbijenoj lopti prvi je veznjak Bournemoutha Harry Wilson i lako pogađa praznu mrežu za 2-0.

U skupini vodi Hrvatska s 14 bodova ispred Mađarske s (12), Walesa (11) i Slovačke (10), dok su Azeri osvojili samo jedan bod i to protiv Hrvatske. Ukoliko večeras Hrvatska u Rijeci ne izgubi protiv Slovačke, Walesu će za EURO biti dovoljna pobjeda u zadnjoj utakmici u Cardiffu protiv Mađarske u utorak.

U skupini I Belgija je u Sankt Peterburgu svladala Rusiju s 4-1, a već nakon prvog poluvremena bilo je 3-0 za goste. U Sankt Peterburgu su Belgijanci dominirali protiv Rusa, uz dva gola Edena Hazarda, u strijelce su se upisali i Thorgan Hazard i Lukaku, a gol za Ruse zabio je Džikija.

Belgija je potvrdila klasu pobijedivši u svih devet utakmica u ovoj skupini uz gol razliku 34-2.I Belgija i Rusija su već ranije osigurale plasman na EURO. U ovoj skupini Kazahstan je pobijedio u gostima San Marino s 3-1, a domaćini su postigli prvi gol u ovim kvalifikacijama.

U skupini G Slovenija je u Ljubljani slavila protiv Latvije i zadržala teoretske šanse za plasman na EURO. Utakmicu je odlučio autogol Tarasovsa u 53. minuti.

U ovoj skupini Poljska je već prošla s 19 bodova, Austrija ima 16, a Slovenija 14. Austrija će proći na EURO i prije zadnjeg kola ukoliko večeras kod kuće ne izgube od Sjeverne Makedonije.