IZNENAĐENJE NA POLJUDU

Hajdukova agonija se nastavlja; Gorica očitala lekciju očajnom domaćinu, a Torcida prijetila batinama

19.08.2018 u 23:09

U zadnjoj nedjeljnoj utakmici četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige na Poljudu je Gorica iznenadila Hajduk 2:0

Nema kraja šokovima za navijače Hajduka. Nakon dramatičnog ispadanja u Europi 'bili' su nastavili s posrtajima u prvenstvu. Splitski prvoligaš tako loš ulazak u sezonu ne pamti, jer ni u četvrtom kolu nije osjetio slast pobjede.

Gorica je zasluženo produljila Hajdukovu agoniju te stigla do prvog trijumfa u prvoligaškom društvu. Kako izgleda travnjak na Poljudu tako izgleda i igra domaćina – očajno.

Kopićeva družina je posebno u prvom dijelu bila nemoćna, a Gorica je prijetila te dva puta zatresla mrežu. Prvo je u 27. minuti Miya nadmudrio domaće braniče i poentirao za vodstvo gostiju.

Hajduk – Gorica 0:1, Miya 27' Izvor: Društvene mreže

U 40. Jairo je skrivio penal na Atiemwenu, a Zwolinski je bio neumoljiv s bijele točke za 0:2. S dijela stadiona gdje je smještena Torcida počelo se i ružno skandirati 'Dobit ćete batine'. Povici koje smo na Poljudu već čuli nekoliko puta u prošlosti...

Znala je Gorica već ove sezone ispustiti dva gola prednosti, ali protiv Hajduka joj se to nije dogodilo. Doduše u nastavku je domaća momčad došla do prilika, ali isto tako treba priznati i da je Gorica u par navrata mogla do još pokojeg pogotka.

• +16
Hajduk - Gorica, 4. kolo HT Prve lige, 2018/19. Izvor: Cropix / Autor: Duje Klaric / CROPIX

U 90. minuti pocrvenio je Said. Napadač Hajduka je namjerno glavom udario golmana Gorice Kahlinu. Neshvatljiva glupost Ganca. Dodajmo kako se u drugom poluvremenu čulo skandiranje 'uprava odlazi', a pojedinci su vrijeđali Zorana Nižića koji je susret promatrao iz svečane loše,

Gorica je ovom pobjedom skočila na peto mjesto sa četiri boda, a Hajduk je pao na osmu poziciju s dva mršava boda.

Rudeš-Rijeka1:2
Hajduk-Gorica0:2