Championship

Filip Krovinović asistirao u novoj pobjedi koja je Bilića i WBA učvrstila na vrhu, a Filip Benković zabio prvijenac u novom klubu

13.02.2020 u 00:06

Nogometaši West Bromwich Albiona, koje vodi Slaven Bilić, vratili su se na pobjedničke staze nakon što su u susretu 32. kola Championshipa na gostovanju pobijedili Reding sa 2:1 povećavši prednost pred Leeds Unitedom na šest bodova.

Nakon što je sedam kola bila bez pobjede, Bilićeva momčad ponovo juri prema plasmanu u Premiership spojivši tri pobjede u nizu pri čemu dvije na gostovanjima. WBA je prvo kod kuće pobijedio Luton Town sa 2:0, potom na gostovanju Millwall sa 2:0, a u srijedu i Reading sa 2:1 okrenuvši rezultat nakon što je domaćin poveo u 11. minuti golom Georgea Puscasa iz jedanaesterca.

Izjednačio je Matheus Pereira u 26. minuti, a pobjedu gostima donio je Kyle Bartley u 49. minuti na asistenciju Filipa Krovinovića. WBA je ovom pobjedom iskoristio remi Leeds Uniteda koji je u utorak odigrao 1:1 na gostovanju kod Brentforda.

Bristol City je kod kuće svladao Derby County s 3:2, a jedan od strijelaca bio je i bivši igrač Dinama Filip Benković. Nekadašnji stoper 'modrih' je u zadnjim trenucima prijelaznog roka iz Leicestera prešao na posudbu u Bristol za koji je debitirao prije desetak dana u porazu od Birminghama. Sada je priliku dobio od prve minute i iskoristio ju na najbolji mogući način.

WBA sada vodi sa 62 boda, šest više od Leeds Uniteda i Fulhama, dok Brentford i Nottingham Forest imaju po 54 boda. Bristol je nakon ove pobjede sedmi s 53 osvojena boda. Direktan plasman u Premiership izborit će prve dvije momčadi. dok još četiri idu u dodatne kvalifikacije za još jednu kartu za plasman u viši rang natjecanja.