REAKCIJE IZ MAKSIMIRA

Evo kako su derbi vidjeli treneri Jakirović i Zekić: Nikad nismo imali toliko šansi

25.11.2023 u 21:08

Nogometaši Dinama pobijedili su na maksimirskom stadionu Osijek 2-1 (1-0) u derbi utakmici 16. kola SuperSport HNL-a, a gol odluke postignut je u 90. minuti. Svoje viđenje dvoboja dali su trener – Sergej Jakirović i Zoran Zekić

Dinamo je poveo u 24. minuti kada je strijelac bio Marko Bulat. Osječani su izjednačili preko 17-godišnjeg Antona Matkovića u 76. minuti, ali još jednom ove sezone Dinamo je Osijek pobijedio u finišu. U 90. minuti strijelac za 2-1 bio je Gabriel Vidović.

'Mislim da je ovo bio pravi derbi, pogotovo za neutralne gledatelje. Vidjela se iznimna važnost utakmice za obje ekipe, igrači su dali maksimum. Prvo poluvrijeme smo poveli 1:0, Osijek je imao svoje prilike koje je Zagorac jako dobro obranio. Dogovorili smo se na poluvremenu da moramo odigrati puno odgovorniju fazu obrane, kolega Zekić je promijenio sustav, vidjeli smo da se moramo prilagoditi', rekao je Jakirović i dodao:

'Dobili smo ravnotežu i balans u igri, preko Ljubičića smo imali šansu za 2:0 i onda smo primili gol iz kontre, a naznačili smo da to ne smijemo dozvoliti. Mogu pohvaliti igrače jer se nisu predavali do zadnje sekunde. Na kraju smo zabili za 2:1 i mogu reći da su nas vile pronosale kod Caktaševog udarca, ali uspjeli smo izvući tri iznimno važna boda.'

Vidović je junak utakmice?

'Gabriel je mlad igrač koji oscilira, jako mi je drago što je zabio iznimno važan pogodak i vjerujem da će mu to dići samopouzdanje. Moram pohvaliti sve igrače koji su ušli, dobro treniraju i donijeli su dobar impuls', pričao je trener Dinama te se osvrnuo na povratak Brune Petkovića.

• +19
Dinamo - Osijek, 16. kolo, 2023/24. Izvor: Pixsell / Autor: Luka stanzl/PIXSELL

'Svatko tko se imalo razumije u nogomet vidi koliko nam je Bruno falio. Ima sposobnost zadržati loptu s dva igrača na leđima, a u zadnjoj trećini je s njim sve to puno opasnije za protivnika. On vidi neke stvari koje mi obični ne vidimo. Zato nam je toliko važan.'

Želio je još nešto reći..

'Drago mi je da momci dobro reagiraju pod pritiskom. Bore se do kraja, ne predaju se i to mi je drago. Zahvaljujem se i publici na podršci, bodrili su nas i tjerali prema naprijed i kad smo primili gol. Tanka je linija između uspjeha i neuspjeha u nogometu.Zagorac? To je sudbina golmana. Nije trebao ići na loptu kod gola, ali nije mu uzdrmana pozicija, ostaje jedinica. Zadovoljan sam i kako Nevistić trenira zadnja dva tjedna, bit će i za njega prilika.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

S druge strane Zoran Zekić je bio razočaran…

'Imamo za čime žaliti. Bili smo hrabri. Imali smo šansu kod 1:1 i 1:2. Nažalost, nismo zabili. Ne možeš ih ovdje toliko promašiti. Osim taktičkih detalja, nemam dečkima što puno zamjeriti. U prvom poluvremenu Dinamo nije bio nešto opasan. Mi smo imali tri odlične situacije pa se uvukla nervoza. Napravili smo neke preinake te vjerovali da možemo do tri boda ako zabijemo. Možda nismo zaslužili izgubiti, ali izgubili smo. Imamo još tri utakmice. Kad te neće, neće te. Sada nas čeka Rijeka, pokušat ćemo biti još bolji', izjavio je Zekić za MAXSport, a kasnije na konferenciji još rekao:

'Pobijedio sam ovdje dva puta s Osijekom, ali nikad nismo imali ni približno ovoliko šansi. Bilo bi bahato da kažem da sam to očekivao. Vidjelo se na Dinamu da je pod pritiskom, da je puno nervoze i zato mi je žao što nismo to iskoristili.'

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'