RIJEŠENA DILEMA

EURO: Njemačka probila bedem, Hrvatska u osmini finala

21.06.2016 u 19:52

Njemačka i Poljska slavili su u trećem kolu EURA sa po 1:0, te tako potvrdili ulazak u drugi krug EP-a. Njemačka je prva, a njihova pobjeda prekinula je i hrvatske brige oko plasmana u nastavak natjecanja

Njemačka - Sjeverna Irska 1:0
Strijelac: Gomez 30

Njemačka: Neuer, Kimmich, Boateng, Hummels, Hector, Khedira, Kroos, Müller, Ozil, Götze, Gomez
Sjeverna Irska: McGovern, Hughes, McAuley, Cathcart, Evans, Ward, C Evans, Davis, Norwood, Dallas, Washington

Ukrajina - Poljska 0:1
Strijelac: Blaszczykowski 54

Ukrajina: Pyatov; Fedetskiy, Kucher, Khacheridi, Butko; Stepanenko, Rotan; Yarmolenko, Zinchenko, Konoplyanka; Zozulya
Poljska: Fabianski, Cionek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk, Jodlowiec, Krychowiak, Kaputska, Zielinski, Milik, Lewandowski

93' - gotovi su dvoboji. Njemačka je prva, Poljska druga, a Hrvatska ima siguran prolaz u osminu finala!
89' - Njemačka 'drhti' do zadnje sekunde, Sjeverna Irska nije se dala slomiti
84' - Rotanov prizemni udarac završava u rukama poljskog vratara Fabianskog
82' - čudesni McGovern skida i jako dobar udarac glavom Gomeza. Brani kao da je iz svjetskog vrha
78' - Milik glavom promašuje sjajnu priliku, poljski napadač iz Ajaxa na ovom EURU nije precizan...
74' - dobar ubačaj Hectora, ali malo prebrz za Maria Gomeza koji ne postiže drugi gol
68' - navijači nose Sjevernu Irsku koja s jednim golom može doći nadomak osmine finala
63' - Konopljanka gađa visoko preko gola, Ukrajinci su također zaslužili gol danas
59' - McGovern brani i Khediri. Ako Sjevernoirci prođu nema sumnje tko će biti heroj dana
57' - Kapustka ulazi pred Pyatova, ali pogađa pored stative. Poljaci su sve dalje od željenog vrha ljestvice
54' - GOOOL: Kuba Blaszczykowski sjajnim udarcem pod gredu dovodi Poljake u vodstvo

51' - I Götze ne uspijeva svladati večeras fantastičnog McGoverna. Novi obranjeni 'zicer'
49' - Zinchenko glavom malo preko grede, Ukrajinci dobro otvaraju nastavak
46' - nastavljeni su dvoboji. Njemačka je u velikoj prednosti za čelno mjesto. Poljaci bi morali u nastavku zabiti dva gola više od Elfa da konkuriraju za prvo mjesto i lakši ždrijeb u nastavku natjecanja

45' - zadnja obrana Pyatova u prvom dijelu
38' - veliko zatišje na terenu u marseilleu između Poljaka i Ukrajinaca
34' - Müller nakon stative pogađa i gredu. Kao da je uklet na Europskim prvenstvima
30' - GOOOL: Müller je namjestio Gomezu koji pogađa za 1:0. Pobjeda Njemačke vuče i Hrvatsku u osminu finala
27' - Kimmich ubacuje za Müllera koji glavom pogađa stativu. Elf je počeo moćno, ali ne može zabiti

23' - Gomez namješta dobru priliku Mülleru koji promašuje suprotni kut
21' - opet je opasan Lewandowski, ali ukrajinski blok otklanja opasnost
17' - loš udarac Yarmolenka u sjajno prilici pred poljskim golom
13' - Njemačka i Poljska žele visoke pobjede kako bi zauzele prvo mjesto skupine. Poljaccima treba gol više od 'elfa'
11' - I Özil sam pred irskim vratarom, novi uspjeh McGoverna
9' - poljski branič Pazdan spašava prvu priliku Ukrajine, umalo je zabio Zozulya
7' - Müller istrčava sam pred McGoverna, ali velika obrana i u ovoj utakmici
4' - nevjerojatan promašaj Lewandowskog, Poljska je već morala voditi protiv Ukrajine
3' - velika prilika za Milika, Pjatov čuva ukrajinska vrata
1' - počeli su dvoboji na oba stadiona

Ukoliko Njemačka pobijedi Sjevernu irsku Hrvatska prolazi u drugi krug EURA bez obzira na svoj rezultat sa Španjolskom