JAK EUROPSKI PEČAT

EL: Novi povijesni učinak mladog španjolskog bisera

19.02.2016 u 07:02

Tijekom večeri su dovršeni prvi dvoboji 1/16 finala nogometne europske lige, a najviše razloga za zadovoljstvo imaju u redovima Valencije. I zbog već osihuranog plasmana u sljedeći krug i zbof fantastičnog učinka svog mladog ofenzivca...

Valencia je na svojoj Mestalli s čistih 6:0 pregazila bečki Rapid, a 20-godišnji napadač šišmiša Santi Mina zabio je dva gola i upisao tri asistencije u nešto više od pola sata igre!

Austrijanci večeras nisu imali izgleda, a Mina je prvi zabio već u četvrtoj minuti. Zatim je namjestio gol Pareju, pa za 3:0 zabio u 25 minuti. Nije mu bilo dosta, ni približno, te je asistencijama za Negreda i Gomesa u idućih 10 minuta dovršio svoju impresivnu večer. Za konačnih 6:0 zabio je Rodrigo u 89. minuti i Španjolci na uzvrat na Prateru mogu putovati gotovo turistički.

Santi Mina (visok 177 cm) prolazi španjolske mlade reprezntacije, a u matičnoj Celti iz Viga je ostao upamćen kao najmlađi prvoligaški strijelac u povijesti kluba. Sin nekadašnjeg braniča Santiaga Mine opet je zablistao prošloga travnja kada je Rayu u Kupu zabio čak četiri gola i postao prvi tinejdžer u španjolskom nogometu s takvim ostvarenjem. I Messiju je trebalo dulje...

Ovoga ljeta kupila ga je Valencia za 10 milijuna eura, a prije ove čarobne večeri u novoj se sredini najviše istaknuo golom u remiju 1:1 protiv Barcelone. U napadu najbolje španjolske vrste vlada ogromna konkurencija, no ovakve večeri podsjećaju tamošnje navijače da bi jednom mogli računati i na njega. Možda i uskoro.