francuski kup

Drugoligaš namučio Lyon, ali Dejan Lovren i njegovi 'lavovi' ipak su izborili prolazak u polufinale Kupa

28.02.2023 u 23:54

Prvi polufinalisti ovosezonskog Francuskog kupa su nogometaši Lyona koji su na domaćem terenu u četvrtfinalu svladali drugoligaša Grenoble 2:1

U prvom poluvremenu Lyon je stekao dva gola prednosti nakon što su suparničku mrežu pogađali Barcola u 24. i Jeffinho u 38. minuti.

Nakon toga je Lyon čuvao prednost, no situacija se zakomplicirala u 74. minuti kada je Sbai smanjio na 2:1.

Trenutačno sedmoplasirana momčad na drugoligaškoj ljestvici pokušala je do kraja utakmice doći do iznenađenja, ali više od toga nije mogla napraviti te se Lyon plasirao među četiri najbolje momčadi domaćeg Kupa.

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu u pobjedničkom sastavu.

U srijedu će četvrtfinalne mečeve odigrati Nantes - Lens, Toulouse - Rodez i Marseille - Annecy.