fa kup

Manchester City bez problema prošao 'kroz' Bristol, drugoligaš iz FA Kupa izbacio Leicester

28.02.2023 u 23:34

Nogometaši Manchester Cityja prošli su u četvrtfinale FA kupa nakon što su u gostima pobijedili drugoligaša Bristol City 3:0

Junak u ovoj pobjedi kluba iz 'plavog dijela' Manchestera bio je Phil Foden koji je postigao golove za 2:0 gostiju, u sedmoj i 74. minuti. Sve je okončano golom Kevina De Bruynea devet minuta prije kraja.

Bristol City je izgubio prvu utakmicu nakon kraja prosinca prošle godine.

Iznenađenje večeri je pobjeda Blackburna u gostima kod Leicestera 2:1. Blackburn, trenutačno četvrta momčad na ljestvici Championshipa, je vodila 2:0 nakon golova Dolana u 33. i Szmodicsa u 52. minuti. Leicester je do kraja tek uspio smanjiti golom Iheanacha u 67. minuti.

U prvoligaškom obračunu Fulham je pred svojim navijačima pobijedio Leeds 2:0 golovima Joaa Palhinhe u 21. i Solomona u 56. minuti, dok je Brighton bio uspješan gost kod Stokea gdje je slavio 1:0. Nakon pola sata igre jedini je gol na utakmici dao Ferguson.

U srijedu su na rasporedu preostale utakmice osmine finala, a sastaju se Southampton - Grimsby, Burnley - Fleetwood Town, Manchester United - West Ham i Sheffield United - Tottenham.