KORAK OD BRAZILA

Dinamov Soudani ponovno heroj Alžira!

11.09.2013 u 14:51

Alžir je u posljednjem nastupu kvalifikacijskih skupina za SP u Brazilu svladao Mali rezultatom 1:0, a jedini pogodak djelo je Dinamovog napadača El Arabija Soudanija

Dvoboj nije imao rezultatsku težinu obzirom da je Alžir i uoči dvoboja imao četiri boda prednosti pred Malijem, ali domaća publika tražila je još jednu pobjedu i dobila ju pogotkom dinamovca Soudanija u 51. minuti. Tako se Alžir izbornika Vahida Halilhodžića revanširao Malijcima za jedini kvalifikacijski poraz u ovom ciklusu, te potvrdio prvo mjesto i plasman u posljednju fazu.

Bio je to Soudanijev deveti gol u 17. nastupu za Alžir, a najvažnija dva su pred njim. U ponedjeljak slijedi ždrijeb posljednje faze natjecanja u kojoj će deset pobjednika skupina biti raspoređeni u pet parova čiji će pobjednici izboriti put u Brazil.

Soudanija je Vaha izvadio u 90. minuti kako bi ga pozdravili domaći navijači, a idući nastup Alžirac će imati u dresu Dinama protiv Hajduka na Poljudu u subotu.