Dinamo zabio za pobjedu u sudačkoj nadoknadi!

06.10.2013 u 18:55

• +7

MAXtv Prva liga, 12. kolo: Dinamo - Rijeka

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

U posljednjoj utakmici 12. kola MAXtv Prve nogometaši Dinama su pobijedili Rijeku u sudačkoj nadoknadi

Sastav Dinama: Zelenika - Pinto, Addy, Šimunić, Pivarić - Ademi, Brozović, Fernandes, Husejinović, Soudani - Čop

Sastav Rijeke: Vargić - Boras, Datković, Marić, Bertoša - Mujanović, Močinić, Maleš, Brezovec - Kramarić, Benko

MAXtv Prva liga, 12. kolo:

Dinamo - Rijeka 1:0 (Soudani 90+2)

Tijek utakmice:

Kraj - pobjeda domaćih u dramatičnoj završnici!
90+2 - gooool za Dinamo! Soudani je zabio glavom nakon prekida na asistenciju Pamića i bio je to posljednji trenutak na utakmici! Pobjeda modrih!
90' - tri minute sudačke nadoknade
82' - Mujanović se probio, pucao s ruba 16-erca, Zelenika siguran
78' - Soudani! Pucao je iz voleja s desetak metara, ali lopta odlazi preko gola!
77' - još jedna briljantna obrana Vargića! Beqiraj je pucao iz blizine, golman Rijeke izvadio ispod grede!
71' - ponovo Fernandes glavom, malo pokraj gola!
68' - Fernandes pogađa gredu! Pucao je glavom na nabacivanje Pivarića, malo je falilo da zabije

64' - Benko prijeti udarcem iz daljine nakon lijepe akcije Rijeka, ali lopta odlazi pokraj gola
59' - Vargić čudesnom obranom izvadio iz kuta udarac Ademija! Fantastično!

56' - Husejnović silovito opalio, Vargić brani!
49' - Krstanović je zamijenio Kramarića i odmah se našao u velikoj prilici! Pucao je silovito iskosa u suprotni kut, Zelenika odlično obranio
Poluvrijeme - solidan nogomet, bez mnogo prilika...Dinamo opasniji, ali zasad nedovoljno za vodstvo
32' - velika prilika Ademija! Dokopao se lopte na desetak metara, pucao, ali Vargić brani nogom!

29' - Soudani puca s ruba 16-erca, lopta odlazi iznad gola...
26' - prva ozbiljna šansa Dinama, Pivarić je ubacio na drugu stativu, a Soudani za malo zakasnio
24' - Pinto puca iskosa, daleko pokraj gola
20' - Husejinović se našao u izglednoj situaciji na rubu 16-erca, udarac završava u bloku
15' - Dinamo ima posjed lopte, napada, ali zasad nema ozbiljnih prilika
2' - prvi pokušaj Dinama, Fernandes puca iskosa, lopta završava u korneru..
1' - počeo je dvoboj u Maksimiru pred 3.500 gledatelja, pobjednik će preuzeti vrh lige

Nakon europskih uzbuđenja, Dinamo i Rijeku čeka međusobni okršaj. Nagrada za pobjednika je prvo mjesto na ljestvici MAXtv Prve lige. Veći pritisak svakako je na leđima domaćih. Branko Ivanković u seriji je loših rezultata i poraz od Rijeke vjerojatno bi ga koštala mjesta trenera 'modrih'. S druge pak strane, Kek može biti miran po tom pitanju, ali nakon 1:1 protiv Betisa željan je novog velikog rezultata koji bi riječki klub gurnuo u poziciju favorita u borbi za titulu prvaka...