KUĆA ČASTI!

Čudesna Bundesliga! Ovakvo nešto se ne događa često, a svemu je kumovao i Bjelica

02.03.2024 u 18:01

Domaće momčadi osvojile su samo jedan bod iz pet utakmica subotnjeg programa 24. kola njemačke Bundeslige.

Augsburg je u gostima potopio "fenjeraša" Darmstada s čak 6-0, a gosti su u prvih 29 minuta postigli pet zgoditaka. Junak dvoboja bio je Ermedin Demirović iz BiH s dva gola i jednom asistencijom. Kristija Jakić je odigrao cijeli susret, a Dion Drena Beljo je ušao u 71. minuti za goste, dok su Bartol Franjić i Matej Maglica odigrali cijeli susret za domaćina.

Borussia Dortmund je sa 2-0 slavila kod Uniona Nenada Bjelice golovima Karima Adeyemija (41) i Iana Maatsena (90). Josip Juranović je odigrao cijeli susret za Union, a Borussia je zadržala četvrto mjesto s 44 boda. .

Leipzig je s 4-1 pobijedio na gostovanju kod Bochuma i ostao na petoj poziciji s 43 boda. Bochum je poveo preko Maxa Witteka (8), ali su gosti sve preokrenuli, a prelijepi gol za izjednačenje postigao je bivši dinamovac Danny Olmo (30).

Eintracht je s 2-1 slavio kod Heidenheima, dok je jedini domaćin koji je osvojio bod bio Mainz, odigravši 1-1 protiv Borussie (M).