REZULTATI

Chelsea i Eintracht super uvjerljivi te i dalje stopostotni u Europskoj ligi

29.11.2018 u 23:07

Nogometaši Eintrachta nastavljaju nizati pobjede u Europskoj ligi. U susretu petog kola H skupine u Frankfurtu su pobijedili Marseille sa 4-0 ostvarivši i petu pobjedu.

Domaćin je poveo već u drugoj minuti golom Luke Jovića, a na 2-0 je povisio Luiz Gustavo u 17. minuti neobjašnjivim autogolom. Brazilac je vraćao loptu svom vratara, a da prije toga nije provjerio gdje se nalazi. Francuzi su zatresli vlastitu mrežu i u 62. minuti, a autogol je postigao Bouna Sarr, da bi u 67. minuti Jović zabio i svoj drugi gol na utakmici za konačnih 4-0. Ante Rebić je igrao za domaći sastav od 72. minute.

U drugom susretu iz ove skupine Apollon je pobijedio Lazio sa 2-0. Domaćin je stigao do vodstva u 31. minuti fantastičnim škaricama Davida Faupale, a pobjedu Apollona je potvrdio Saša Marković golom u 82. minuti. Anton Maglica je ušao u igru kod domaćina u 65. minuti, dok Milan Badelj nije igrao za goste.

I prije ovog kola Eintracht i Lazio su prošli dalje. Na ljestvici vodi Eintracht sa 15 bodova, Lazio ima devet, Apollon četiri, a Marseille jedan bod.

U skupini I očekuje nas ludo zadnje kolo jer sve četiri momčadi mogu dalje. Bešiktaš se vratio u život pobijedivši na gostovanju Sarpsborg sa 3-2 premda je domaćin vodio sa 2-0 nakon svega šest minuta. Ipak, Turci su u nastavku susreta uspjeli okrenuti rezultat.

Norveški sastav, koji je u kvalifikacijama izbacio Rijeku, je fantastično otvorio utakmicu. Već nakon šest minuta domaćin je vodio 2-0 golovima Rashada Muhammeda (1) i Tobiasa Heintza (6). Kod prvog gola 'zaspao' je Domagoj Vida, a kod drugog vratar Loris Karius koji je primio pogodak s više od 30 metara. Muhammed je sjajnu priliku imao i u devetoj minuti no pucao je pored gola. U 63. minuti je smanjio Jermain Lens sjajnim pogotkom s više od 20 metara. Samo dvije minute kasnije Vagner Love je izjednačio i vratio Turke u život, a potpuni preokret dogodio se u sudačkoj nadoknadi kada je Lens svojim drugim golom donio pobjedu gostima. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za Bešiktaš.

• +2
Europska liga, 5. kolo, RB Salzburg - RB Leipzig, 2018/19. Izvor: Pixsell / Autor: Hendrik Schmidt/DPA/PIXSELL

U drugom susretu Malmo i Genk su odigrali 2-2 nakon što su gosti vodili 2-0 golovima Alejandra Pozuela (42) i Josepha Paintsila (53). Malmo se vratio u život s dva brza gola, a strijelci su bili Oscar Lewicki (65) i Marcus Antonsson (67).

Na ljestvici vodi Genk s osam bodova, Bešiktaš ima sedam, Malmo šest, a Sarpsborg pet bodova. U posljednjem kolu sastaju se Genk i Sarpsborg, te Bešiktaš - Malmo.

U skupini G Rangers i Villarreal su odigrali bez golova, premda su gosti cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više. Ključni trenutak utakmice dogodio se u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Rangers ostao s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Daniel Candeias.

U ranije odigranom susretu iz ove skupine Rapid je u Moskvi pobijedio Spartak sa 2-1 i vratio se i igru za prolaz skupine. Austrijanci su uoči ovog kola bili posljednji, no ovom su pobjedom došli u sjajnu poziciju uoči zadnjeg kola u kojem će na svom terenu ugostiti Rangers.

Spartak je poveo u 20. minuti golom Ze Luis, a Rapid je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Izjednačio je Mert Muldut u 80. minuti nakon ubačaja iz kornera, a pobjedu gostima donio je Philipp Schobesberger u prvoj minuti sudačke nadoknade. Za goste je cijeli susret odigrao bivši igrač Šibenika i Osijeka Mateo Barać, dok je Ivan Močinić susret propustio zbog ozljede.

Utakmica je u 71. minuti nakratko prekinuta nakon što je jedan od domaćih navijača utrčao u teren i pokušao se obračunati s kapetanom Spartaka Denisa Glušakova. Međutim, huligan je brzom intervencijom zaštitara izveden s terena.

Na ljestvici vode Villarreal i Rapid sa po sedam bodova, Rangers ima šest, a Spartak pet bodova. U zadnjem kolu snage će odmjeriti Villarreal i Spartak, te Rapid i Rangers.

U susretu 5. kola K skupine Europske lige kijevski Dynamo je na gostovanju pobijedio Astanu 1-0 i izborio plasman u 16-ina finala Europske lige. Astana je bila bolja, imala niz sjajnih prilika, no bodove su osvojili gosti koji su praktički iz jedine prilike zabili pogodak, a strijelac je u 29. minuti bio Benjamin Verbič (29).

Marin Tomasov je odigrao cijeli susret za Astanu, dok Josip Pivarić nije nastupio za goste.

U drugom susretu Rennes je pobijedio Jablonec sa 1-0 golom Clementa Greniera (55).

Na ljestvici vodi Dynamo sa 11 bodova, Astana ima osam bodova, Rennes šest, a Jablonec dva boda. U zadnjem kolu Rennes će na svom travnjaku loviti pobjedu protiv Astane za prolaz.

U skupini L Chelsea je pobijedio PAOK sa 4-0 i nakon pet kola ima pet pobjeda. Junak susreta bio je francuski napadač Olivier Giroud koji je u 27. i 37. minuti postigao dva lijepa gola. Na 3-0 je povisio Callum Hudson-Odoi, a za 4-0 je zabio Alvaro Morata u 79. minuti. Gosti su od sedme minute igrali bez isključenog Jevhana Kačeridija. Mateo Kovačić nije nastupio za 'Bluese'.

U drugom susretu BATE Borisov je pobijedio MOL Vidi sa 2-0 golovima Nikolaja Signeviča (22) i Mirka Ivanića (85).

Na ljestvici vodi Chelsea sa 15 bodova, BATE i Vidi imaju po šest bodova, a PAOK tri boda.