POGLEDAJTE SPORNE SITUAcije

Nastavak 'modre' europske bajke; Dinamu u Istanbulu bod i prvo mjesto iako je drastično oštećen

29.11.2018 u 20:53

Nogometaši Dinama u petom su kolu nogometne Europske lige u Istanbulu odigrali 0:0 kod Fenerbahčea te su s osvojenim bodom osigurali prvu poziciju u skupini D

Nastavlja se europska bajka hrvatskog prvaka. 'Modri' su već ranije, poslije 49 godina čekanja, izborili proljeće u nekom Uefinom natjecanju, a nakon novih 90 minuta u Europskoj ligi potvrdili su prvo mjesto u skupini te ih tako očekuju na papiru lakši suparnici u ždrijebu za nokaut fazu.

Dinamo nije nastavio savršeni učinak, jer je dosad imao četiri pobjede, ali i s ovim bodom može biti zadovoljan pogotovo što sudac dvoboja nije bio na visini zadatka te nam se čini da je u dvije situacije teško oštetio hrvatsku momčad (nedosuđeni penal i poništeni gol).

Atmosfera na stadionu Sucru Saracoglu nije bila ni približno paklena kakvu znaju napraviti Fenerovi navijači no turska momčad je bolje otvorila susret i dominirala je veći dio prvog poluvremena.

Hrvatski prvak je u prvih 45 minuta imao jednu priliku. U 10. minuti Stojanovič je opalio izvana, Gavranović promijenio smjer lopte, a Harun Tekin uz puno muke zaustavio pokušaj napadača Dinama.

Domaćin je najbliže golu bio u završnici prvog dijela kada je Valbuena ubacio iz kornera, Livaković izletio u prazno, a Škrtel promašio cijela vrata.

U drugom dijelu slična priča, domaćin je imao inicijativu, ali je Dinamo sada bio znatno opasniji i samo su ga sudačke pogreške spriječile da dođe do prednosti. Naime, u 65. minuti u kaznenom prostoru sleđa srušen je Olmo, ali sudac Schorgenhofer nije pokazao na bijelu točku iako je kontakta bilo.

Fenerbahče – Dinamo, nedosuđeni penal 65’ Izvor: Društvene mreže

Deset minuta kasnije nova sporna situacija na štetu našeg prvaka. Poslije ubačaja iz kornera glavom je zabio usamljeni Gojak, a djelitelj pravde poništio je pogodak.

Fenerbahče – Dinamo, poništeni gol 75’ Izvor: Društvene mreže

U 88. minuti i sreća je okrenula leđa Dinamu. Stojanović je opalio, vratar je bio savladan, ali lopta je završila u vratnici.

Dinamo je ovom utakmicom produžio niz bez poraza u Europskoj ligi na deset utakmica ostvarivši pritom šest pobjeda i četiri neodlučena ishoda. Posljednji put 'modri' su u ovom natjecanju poraženi 27. studenog 2014. od Astre (0:1).

• +14
NK Dinamo - Fenerbahče, 1. kolo Europske lige Izvor: Pixsell / Autor: Igor Soban/PIXSELL

U drugom susretu iz ove skupine Anderlecht i Spartak Trnava su također odigrali bez golova. Ivan Santini i Antonio Milić nisu nastupili za belgijski sastav.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 13 bodova, Fenerbahče ima osam bodova i osigurao je prolaz, Spartak ima četiri boda, dok je Anderlecht ostao na začelju s dva boda.

U posljednjem kolu 13. prosinca Dinamo će ugostiti Anderlecht, dok se u drugom susretu sastaju Spartak i Fenerbahče.

Fenerbahče - Dinamo 0:0, El 2018./19.(sažetak) Izvor: Društvene mreže

FENERBAHČE: Tekin - Isla, Škrtel, Neustädter, Kaldirim - Jailson, Benzia - Elmas, Alici, Valbuena - Frey

DINAMO: Livaković - Stojanović, Theophile-Catherine, Rrahmani, Leovac - Ademi - Hajrović (Kadzior, 90), Gojak, Olmo, Oršić (Šunjić, 64)- Gavranović (Petković, 61)