IZGUBILI 1:3

Buljat ublažio Hajdukovo posrtanje

01.12.2010 u 18:30

Nadao se Hajduk da bi pobjedom, ili barem remijem, protiv AEK-a ostao u kombinaciji da izbori euro-proljeće, no nakon odličnog prvog poluvremena, Hajduk je u drugom potpuno nadigran i poražen od atenske momčadi

Ofenzivna formacija Gorana Vučevića u prvom je poluvermenu izgledala odlično, domaćini su mogli voditi barem s dva gola razlike, ali nisu. No, u drugom poluvremenu Splićani su posve nadigrani i porazom od AEK-a oprostili se od europskog natjecanja za ovu sezonu.

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

KRAJ UTAKMICE

90'+3 Maloča je bio pred Sajom, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu, pa je rezultat ostao 1:3
90'+2 - Strinić je nakon Sharbinijeve akcije uputio udarac ali je završio u bloku
90'- GGOOLL- Jurica Buljat uspio je ublažiti poraz Hajduka
84'- GGOOLL- Blanco je pokraj istrčalog Radoševića zabio za 0:3
83' - Oremuš se izborio za novi korner Hajduka; no bez prijetnji Saji
80'- i treća izmjena AEK-a; izlazi Liberopoulosa a ulazi Blanco
77'- Scocco je izašao, Leonardo je ušao
74'- koškanje Ibričića i Liberopoulosa; ali bez sankcija
73'- Anas Sharbini izborio je šesti korner za Hajduk, ali ubačaj iz kuta je gotovo neupotrebljiv
71'- Gkentsoglou je imao priliku riješiti utakmicu, ali pucao je kraj gola; makar je teško za povjerovati da utakmica već nije riješena
70'- gosti su imali kontru 'tri na dva', ali Scocco puca preko gola; Grci rade izmjenu Burns je izašao a ušao Lagos
69'- Andrićev ubačaj bio je prekratak, pa igrači AEK-a lako izbacuju loptu
65'- slobodnjak za Grke, ali udarac Liberopoulosa otišao je kraj gola
63' - ubačaj Anasa Sharbinija preletio je obranu gostiju, ali Vukušić nije uspio zahvatiti loptu
61'- GGOOLLL-  Maloča je u zadnji čas blokirao udarac Burnsa; treći korner za AEK izvodi Scocco a glavom za 0:2 zabija Manolas
57'- prva opasnost pred Sajom u drugom dijelu; Čop je isčupao jednu loptu, ali Anas Sharbini nije dobro pucao
56' - dojam je da se Hajduk u prvom dijelu previše potrošio to jest da Grci sada bez problema kontroliraju utakmicu
54' - Vučević je napravio dvostruku izmjenu, umjesto Ljubičića je ušao Andrić a umjesto Tomasova Čop
50'- GGOOLL- ono što nije dosudio u 48. minuti, Dean je morao sada; Maloča je srušio Scocca, a s bijele točke Scocco matira Radoševića
48'- Burns je ušao u 16-erac Hajduka i tražio kazneni udarac, no engleski sudac Dean samo je odmahnuo rukom
47'- Vučević je poslao Andrića i Čopa na zagrijavanje
46'- počelo je drugo poluvrijeme, bez promjena u oba sastava

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45'+3 nakon gužve u 16-ercu gostiju, Ljubičić je opalio po lopti, ali zamalo je promašio pa je ostalo 0:0
45'+2 nakon brze akcije Grka i Burnsove asistencije, Gkentsoglou je bio u gol-prigodi, ali na svu sreću promašuje
45'+1 opet je Sharbini u akciji, ali lopta mu je pobjegla u gol-aut
44' - sporost Grka izazvala je reakciju Torcide
41' - prvi prekršaj za Hajduk u zoni udarca; slobodnjak za Ibričića ali Diop izbija loptu u sredinu terena
39' - nesporazum u Hajdukovoj obrani, ali Maloča je pravovremen
37' - još jedna dobra akcija Hajduka, ali Vukušić ne stiže do lopte na dodavanje Anasa Sharbinija
35' - nadajmo se da Splićani imaju snage za dobar završetak prvog dijela
34' - tempo je ipak mrvicu splasnuo
31' - žuti karton i Gketsoglouu
29' - Jurica Buljat radi prekršaj  zoni udarca, a dobio je i žuti karton; na svu sreću bez opasnosti po Radoševića
26' - pritisak Hajduka je sve veći, nadamo se golu
25' - Strinić je pokušao odvući suparnika, ali Grci se nisu dali iznenaditi te su rasčistili još jednu opasnost pred svojim golom
23' - Scocco je pucao iz daljine, ali odbijanac od zemlje nije iznenadio Radoševića
21' - nova opasnost za Grke, Tomasov uposlio Sharbinija, a na odbijenu loptu uklizao je Tomasov, ali nažalost, propala je još jedna prilika Hajduka
19' - Jozinović krade jednu loptu, ali Vukušić je nije uspio dobro zahvatiti te je lopta otišla kraj gola
18' - Vučevićeva ofenzivna formacija pokazala se dobrom jer Hajduk stvara prijetnje Saji
16'- dobra utakmica igra se na Poljudu, sada je u prilici AEK, a Radoševića ja zaposlio Liberopoulos
15'- odlična akcija Hajduka, ali udarac Tomasova blokiraju gosti
14' - opet neugodnost za Hajduk, ali Jozinović izbija ispred Scocca
13' - Strinić je u prodoru po lijevoj strani, ali Manolas izbija u korner
12' - Maloča je prekršajem zaustavio protivnika i dobio žuti karton a nakon slobodnjaka opet Liberopoulos puca preko gola
10' - nakon početnog pritiska domaćih, AEK se ipak uspio konsolidirati
 7'- ispred Sharbinija Manolas uspjeva u zadnji čas izbiti loptu
 6' - Ibričić izvodi slobodnjak, ali Diop je siguran
 5' - težak teren onemogučava kombinatorniju igru, ali 'bili' su uporni
 3'- Anas Sharbini imao je idealnu prigodu, nakon kontre Vukušića, pogodio je vratnicu a potom je i Tomasov natrčao na loptu ali pucao je preko gola
 2'- Ibričić je pogriješio, a potom je Liberopoulos stigao do zone udarca, no pucao je preko gola
 1' - dvoboj je počeo, ali vidljivo je da je travnjak u izuzteno lošem stanju

Ružno vrijeme i skromniji rezultati Hajduka razrijedili su posjetu, tako da je na Poljudu tek 15-tak tisuća navijača.

SASTAVI

HAJDUK: Radošević - Jozinović, J. Buljat, Maloča, Oremuš - Ibričić, M. Ljubičić - Strinić, Vukušić, Tomasov - An. Sharbini

AEK: Saja - Karabelas, Manolas, Dellas, Jahić - Gkentsoglou, Makos, Diop - Scocco, Liberopoulos, Burns