ČETIRI GOLA MATADORA

Briljantni Cavani 'ukrao' pobjedu Dnjipru

08.11.2012 u 21:08

U vjerojatno najuzbudljivijoj utakmici 4. kola Europa lige nogometaši Napolija slavili su u Italiji protiv Dnjipra 4-2 zahvaljujući pogocima Edinsona Cavanija, dok je švedski AIK iznenađujuće pobijedio nizozemski PSV

Poveli su domaći nogometaši nakon manje od sedam minuta igre preko sjajnog Urugvajca Cavanija, kojem je za pogodak asistirao Eduardo Vargas. U 33. minuti prvog dijela Artem Federskij poravnao je na 1-1 nakon asistencije Michaela Odibea, a nakon svega sedam minuta nastavka Roman Zozulija doveo je goste do prednosti 2-1.

Činilo se da bi i drugi susret ovih dviju momčadi mogao otići na stranu ukrajinske momčadi (U Ukrajini Dnjipro slavio 3-1) kada je 15 minuta prije kraja utakmice na semaforu u Napulju stajalo 1-2, no tada kreće Cavani-šou.

Cavani najprije u 77. poravnava na 2-2, a dvije minute prije isteka 90. dovodi domaćine do druge prednosti na susretu, te ujedno zabija svoj hat-trick. Samo četiri minute kasnije Urugvajac zabija i svoj četvrti pogodak za preuzimanje drugog mjesta u skupini ispred PSV-a. Cavaniju je ovo prvi put u karijeri da je postigao četiri pogotka na jednom susretu.

Nizozemska je momčad iznenađujuće poražena u Stockholmu kod AIK-a s minimalnih 1-0, a strijelac jedinog pogotka u 12. minuti prvog poluvremena bio je Mohamed Bangura. Ivan Turina odradio je cijelu utakmicu na golu domaće momčadi. Recimo i da je uoči ovog kola AIK na svom kontu imao svega jedan bod, a ovom se pobjedom vratio u igru za prolazak dalje.

Spomenimo za kraj da kod ukrajinske momčadi ni Ivan Strinić, ni Nikola Kalinić nisu bili u sastavu.

U skupini E Stuttgart se gostujućom 2-0 pobjedom kod danskog Kopenhagena vratio u igru za prolazak dalje. Sve do 76. minute susreta stajalo je 0-0, a potom je najprije bosansko-hercegovački reprezentativac Vedad Ibišević zabio vodstvo 'švaba', a u prvoj minuti sudačke nadoknade Martin Harnik potvrdio je pobjedu gostiju.

Na ruku Stuttgartu išao je poraz norveškog Moldea kod kuće od sada već sigurnog prvoplasiranog sastava skupine, rumunjske Steaue Bukurešt. Gosti su pogocima iz prvog dijela slavili rezultatom 2-1.

Newcastle je osvojenim bodom kod belgijskog Club Bruggea (2-2) ostao prvoplasirani sastav skupine D, te napravio veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu natjecanja. Domaćin je nakon 19 minuta igre u prvom poluvremenu imao sigurnih 2-0 pogocima Ivana Tričkovskija i Jespera Jorgensena, ali su "svrake" u svega dvije minute poravnali na 2-2. Vurnon Anita smanjio je u 42. na 1-2, a manje od 120 sekundi kasnije Sammy Ameobi zabija za izjednačenje.

U drugom susretu skupine Bordeaux je s minimalnih 1-0 slavio protiv portugalskog Maritima, čime ga je praktički izbacio iz svih kombinacija za prolazak dalje. David Bellion bio je strijelac jedinog pogotka, a to mu je ujedno bio i prvi gol nakon 778 dana.