slavlje bavaraca

Bayern apsolutni rekorder njemačke Bundeslige - u Bremenu potvrdio 30. naslov prvaka

16.06.2020 u 22:47

Nogometaši Bayerna napravili su što su morali - pobjedom 1:0 kod Werdera potvrdili su 30. naslov prvaka Bundeslige. Ranije popodne, u 32. kolu Bundeslige Borussia Mönchengladbach kod kuće je dobila Wolfsburg 3:0, izborivši važnu pobjedu za plasman u Ligu prvaka. Marin Pongračić baš se i nije proslavio u ovoj utakmici

U možda i najtežoj, posebno na psihološkom planu, utakmici sezone, Bayern je stigao do pobjede 1:0 kod Werdera u Bremenu.

Znali su igrači Hansa-Dietera Flicka da s tri boda mogu već u ovom kolu osigurati naslov, 30. u klupskoj povijesti, ali bez obzira na dominaciju tijekom cijele sezone, razliku u klasi trebali su dokazati i na terenu.

No, mučili su se Bavarci, ali imali su raspoloženog Roberta Lewandowskog, koji je u 43. minuti zabio 31. prvenstveni gol, što se kasnije pokazalo i ključnim trenutkom utakmice.

Naš Ivan Perišić nije bio ni na klupi bavarske momčadi, ali sigurno će u Münchenu proslaviti naslov prvaka.

• +10
Werder - Bayern Izvor: EPA / Autor: Stuart Franklin / POOL

Borussia iz Mönchengladbacha dočekala je Wolfsburg i  nakon prvog poluvremena vodila 2:0. U 10. minuti iz kontranapada zabio je veznjak Jonas Hofmann, a isti igrač je u 30. minuti nakon lijepe akcije povisio na 2:0. dojam je da je u obje situacije potencijalni hrvatski reprezentativac Marin Pongračić 'zaspao'. A baš smo ga nedavno hvalii.

U 65. minuti pogrešno dodavanje stopera Brooksa u vlastitoj polovici omogućilo je brzu polukontru Borussije, koju je realizirao Lars Stindl za konačnih 3:0.

Josip Brekalo ušao je u igru u 60. minuti i u 70. je pokušao iz daljine, ali neprecizno, dok je stoper Marin Pongračić igrao do 72. minute.