DERBI KOLA

Barcelona pred 90 tisuća ljudi na Camp Nou slomila najugodnije iznenađenje španjolskog prvenstva

15.02.2020 u 18:15

U 24. kolu španjolskog nogometnog prvenstva na Camp Nou Barcelona je svladala Getafe 2:1

Bio je to derbi kola između drugog i trećeg na prvenstvenoj ljestvici odnosno dvoboj aktualnog španjolskog prvaka i najugodnijeg iznenađenja Primere.

Ipak, Barcelona je dominirala pred 90 tisuća gledatelja, gostujuća momčad iz pregrađa Madrida bila je u podređenom položaju te je domaćin zasluženo do odmora imao lijepu prednost od 2:0.

Prvi pogodak zabio je Giezmann u 33. minuti na asistenciju Messija, a šest minta kasnije mrežu je zatresao i Sergi Roberto.

U nastavku je došlo do malog opuštanja kod Barcelone pa je Getafe vratio nadu pogotkom Angela iz 66. minute, ali tih 2:1 ostalo je do kraja utakmice.

• +7
La liga, Barcelona - Getafe Izvor: Profimedia / Autor: LLUIS GENE / AFP / Profimedia

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru u 75. minuti umjesto Brazilca Arthura.

Barcelona se bodovno izjednačila s Real s 52 boda, ali 'kraljevi' imaju utakmicu manje. Getafe je treći sa 42 boda.