španjolska liga

Mallorca prekinula niz od tri poraza i osvojila tri važna boda u borbi za ostanak u ligi

15.02.2020 u 15:41

Nogometaši Mallorce na svom su terenu pobijedili Deportivo Alaves 1:0 u prvoj utakmici subotnjeg programa 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva

Mallorca je pred svojim navijačima došla do važne pobjede u borbi za ostanak protiv Alavesa koji nije oduševio svojom igrom.

Domaći su bili konkretniji i imali nekoliko sjajnih prilika, no imali su dosta puno problema s dobro postavljenom i uigranom obranom gostiju. Pa ipak, Mallorca je na kraju uspjela ostvariti važnu pobjedu...

Mallorca je do prednosti mogla već u 32. minuti kada je imala penal, ali neprecizan je bio Salva Sevilla.

• +4
La liga, Mallorca - Alaves Izvor: EPA / Autor: Cati Cladera

No, svoju je momčad spasio Cucho koji je u 63. minuti postigao jedini gol na susretu i tako osigurao tri izuzetno važna boda. Hrvatski napadač Ante Budimir odigrao je cijelu utakmicu za Mallorcu koja je slavljem protiv Alavesa prekinula niz od tri poraza.

Mallorca je trenutno jedno mjesto iznad opasne zone s 21 bodom, dok je Alaves na 14. mjestu sa šest bodova više.