FINALE ENDESA LIGE

Barca vs Real: Veliki povratak Barcelone, 8 koševa Ante Tomića!

12.06.2013 u 09:47

Košarkaši Barcelone slavili su u dramatičnoj završnici u gostima kod Real Madrida 72-71 u drugoj finalnoj utakmici doigravanja španjolskog prvenstva, te su poravnali seriju na 1-1

Bila je to obrnuta utakmica u odnosu na prvi madridski dvoboj u nedjelju, u kojem je Barcelona vodila s 10 koševa prednosti nakon prvog dijela, ali je na kraju velikim preokretom u završnici do slavlja stigao Real Madrid.

U ovom dvoboju je madridska momčad imala 10 razlike na poluvremenu, 36-26, a početkom nastavka i 39-26. Barcelona se vratila serijom 11-0, te smanjila na 39-37. Uzvratio je domaćin serijom 8-0 za prednost 47-37. U 28. minuti je nastalo ludilo u dvorani kada je Real Madrid pobjegao na 14 koševa prednosti, 53-39. No, niti to na kraju nije bilo domaćinima dovoljno za pojedu. Gosti su smogli snage za povratak, te su na kraju stigli do pobjede, nakon što je Brad Oleson pogodio dva slobodna bacanja 7 sekundi prije kraja susreta.

Juan Carlos Navarro bio je s 19 koševa i 5 asistencija prvo ime Barcelone, a odmah uz bok njemu Brad Oleson s 14 koševa i 4 asistencije.

Ante Tomić odigrao je 26 minuta za Barcelonu, te je postigao 8 koševa uz 5 skokova, jednu osvojenu i tri izgubljene lopte. Gađao je 3-7 za dva poena i 2-2 iz slobodnih bacanja.

U domaćem sastavu su najbolji bili Felipe Reyes s 13 koševa i 6 skokova, te Rudy Fernandez sa 11 poena i 10 skokova. Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper u 10 minuta igre je ubacio tri koša, odnosno pogodio jedinu tricu koju je šutnuo. Jednom je promašio za dva poena. Imao je jedan skok i jednu asistenciju.

U seriji na tri pobjede, iduće dvije utakmice igraju se u Barceloni, a prva od njih je na rasporedu je 14. lipnja.

Isti suparnici sastali su se i prošle sezone u finalu. Tada je Real Madrid imao 2-1 u pobjedama i meč-loptu na svom terenu u četvrtoj utakmici, ali su Katalonci dobili iduće dvije i okitili se svojim drugim uzastopnim, te ukupno 17. naslovom prvaka. Real Madrid se u ovom finalu bori za svoj 31. naslov španjolskog prvaka, ali prvi nakon 2007. godine.