UZ BOK BARCELONI

Atletico dao gol nakon 15 sekundi pa razbio Betis!

27.10.2013 u 23:18

U pretposljednjoj utakmici 10. kola prve španjolske nogometne lige Atletico Madrid dočekao je na svom Vicente Calderonu Betis i upisao uvjerljivu 5-0 pobjedu...

Da će ovo biti duga noć za gostujuću momčad pokazalo se već u prvoj minuti, točnije nakon 15 sekundi. Tek što je lopta izvedena s centra Atletico je složio akciju, uz malu pomoć domaće obrane, za vodstvo 1-0. Lopta je u konačnici došla do Olivera Torresa, mladog 18-godišnjeg veznjaka, kojem nije bilo teško s pet metara postići svoj prvijenac u Primeri.

Pogodaka do kraja poluvremena nije bilo, no onda je u prvih 20 nastavka uslijedio uragan "rojiblancosa", koji su preko Davida Ville i Diega Coste poveli s 4-0. Villi je za prvi pogodak s lijeve strane asistirao Filipe Luis, koji je ubacio i pronašao glavu bivšeg napadača Barcelone. Drugi je pogodak u 56. minuti, svega četiri nakon prvog, Villa postigao nakon sjajne minijature u kaznenom prostoru. Španjolac je devet minuta kasnije proigrao Diega Costu za njegov 11. pogodak ove sezone.

Točku na 'i' sjajnoj Atleticovoj večeri stavio je Gabi u sudačkoj nadoknadi susreta.

Nakon još nedovršenog 10. kola Atletico je i dalje drugi sastav prvenstvene ljestvice s bodom manje od vodeće Barcelone i pet više od gradskog rivala Reala.

Primera, 10. kolo:

Real Sociedad - Almeria 3-0 (Griezmann 13, 50, Jose Angel 55)

Villarreal - Valencia 4-1 (Uche 17, Perez 22, Dos Santos 49, 84 / Ricardo Costa 63)

Sevilla - Osasuna 2-1 (Rakitić 55, Jairo Sampeiro 75 / Riera 87)