nizozemska liga

Ajax kao Liverpool; 'kopljanici' su najvećeg rivala iz Amsterdama ispratili 'petardom' u mreži

24.10.2021 u 22:17

U nizozemskoj Eredivisie se u 10. kolu igrao veliki derbi u kojem je potpuno dominirao Ajax koji je u Amsterdamu s 5:0 pobijedio velikog rivala PSV

Ajax je time nastavio sa sjajnom formom ove sezone pa tako nakon deset kola u domaćem prvenstvu ima osam pobjeda, remi i poraz, a ovom pobjedom je pobjegao drugoplasiranom PSV-u na četiri boda prednosti (25-21).

Isto tako, ova se pobjeda nadovezala na sjajno izdanje tijekom tjedna kada je Ajax s 4:0 svladao dortmundsku Borussiju u Ligi prvaka.

U prvom poluvremenu susreta PSV je načeo Berghuis golom u 19. minuti, a u nastavku se dogodio potop gostiju. Redom su zabijali Haller u 56., Antony u 66., Klaassen u 76. te na samom kraju Tadić u 92. minuti.