francuska liga

[FOTO] Niko Kovač odveo 'kneževe' do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica; u Monacu je lako pao Montpellier...

24.10.2021 u 20:33

U susretu 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je pobijedio Montpellier 3:1 upisavši četvrtu pobjedu u posljednjih pet kola

Monaco je poveo u 12. minuti preko Kevina Vollanda, a pet minuta kasnije Wissam Ben Yedder je zabio za 2:0. Gelson Martins je u 61. povisio na 3:0, da bi Teji Savanier smanjio iz kaznenog udarca u 81. minuti.

Bila je to četvrta pobjeda Monaca u posljednjih pet prvenstvenih susreta (tu je i poraz od Lyona 2:0), a 'kneževi' našeg Nike Kovača sada su na osmom mjestu prvenstvene ljestvice, osvojili su 17 bodova koliko imaju Nantes i Angers te Olympique Marseille koji ima i utakmicu manje.

• +3
AS Monaco - Montpellier, francuska liga, 24.10.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Valery HACHE / AFP / Profimedia

Pobjedu je ostvario i Rennes koji je protiv Strasbourga slavio 1:0. Gol odluke zabio je Naif Aguerd u 82. minuti na asistenciju Lovre Majera.

Bivši veznjak zagrebačkog Dinama ušao je u igru u 78. minuti, a četiri minute kasnije je asistirao za pobjedu.

Lens je bio uvjerljiv protiv Metza i pobjedom 4:1 vratio se na drugo mjesto na ljestvici.

Dva gola je zabio Said (14, 37), a po jednog Ganago (83) i Frankowski (90), dok je za goste zabio de Preville (33).

Nica je pobijedila Lyon 3:2 premda su gosti do 80. minute vodili 2:0.

'Lavovi' su poveli u 35. minuti golom Karla Toka Ekambija, a na 2:0 je povisio Houssem Aouar u 68. minuti.

Gosti su do 80. minute držali dva gola prednosti, no u posljednjih 10 minuta sve su prosuli. U 81. minuti je smanjio Youcef Atal, a četiri minute kasnije Lyon je ostao s igračem manje nakon što je isključen Tino Kadewere.

Izjednačio je Andy Delort u 89. minuti iz kaznenog udarca, a u drugoj minuti nadoknade Evann Guessand je zabio za 3:2 i veliki preokret.