SERIE A

Juventus na Mandžukićev pogon; Super Mario odlučio derbi i rastužio hrvatsku koloniju u Interu

07.12.2018 u 22:05

U derbiju 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva u Torinu je Juventus svladao Inter 1:0, a jedini pogodak zabio je Mario Mandžukić

Veliku utakmicu na čizmi obilježili su Hrvati - sva četvorica našla su se u početnoj postavi (i svi odigrali svih 90 minuta), a slatku pobjedu odnio je Mario Mandžukić koji je jedinim pogotkom postao heroj stare dame te tako 'nadmudrio' Interov vatreni trojac Brozović - Perišić - Vrsaljko.

Svojim sedmim golom u ovosezonskom izdanju Serie A hrvatski napadač trasirao je put bianconerima k osvajanju scudetta jer se drugoplasirani Napoli sada nalazi na dalekih 11 bodova, piše goal.hr.

U izjednačenom dvoboju trenutak odluke dogodio se u 66. minuti. Cancelo je ubacio iz teške pozicije, a hrvatski ratnik se sjajno ubacio ispred čuvara Asamoaha te glavom probio Handanovića za erupciju oduševljenja u Torinu.

• +4
Juventus - Inter, 15. kolo Serie A, 2018/19. Izvor: Pixsell / Autor: EXPA/PIXSELL

Ovom pobjedom sastav Massimilijana Allegrija osvojio je svoj 43 bod od mogućih 45 te tako izjednačio najbolji start u povijesti liga petice.

Prije utakmice održana je minuta šutnje za Luigija Radicea - velikog talijanskog nogometaša i trenera. Ipak, tišina je na stadionu isprekidana s ponekim zviždukom jer je Radice podigao naslov prvaka s, za navijače bianconera, mrskim Torinom.