POSVE OTVORENO

Grašo iskreno progovorio o djeci i Hani: 'Alba vješto pokušava probijati granice'

14.05.2026 u 13:21

Bionic
Reading

Petar Grašo u novom je intervjuu progovorio o obiteljskom životu, odgoju djece i talentu malene Albe, priznavši i zašto bi mu bilo draže da njegova djeca ne krenu glazbenim putem

Petar Grašo gostovao je u podcastu InDizajn Talk Mirjane Mikulec, gdje je otvoreno govorio o privatnom životu, supruzi Hani Huljić Grašo i njihovoj djeci, temi o kojoj rijetko javno istupa. Pjevač nije skrivao koliko cijeni Hanin talent, no kroz smijeh je priznao da u Splitu muškarci ipak moraju biti oprezni s javnim komplimentima.

'Hana je vrlo kreativan tip, ali u Splitu ne valja kad muškarac previše hvali ženu, pogotovo javno. Past će mi kredibilitet kod prijatelja', našalio se Grašo pa nastavio: 'Doista je talentirana, ima nešto u tom njenom smislu za melodiju. Ona je zapravo završila Akademiju, magistra je kompozicije klasične glazbe. Tako da je Hana daleko najškolovaniji član obitelji od svih nas. Talentirana je za sve te stvari, jako dobro piše.'

Dodao je i kako se nakon dolaska djece više posvetila dječjoj glazbi. 'S dolaskom djece malo se više involvirala u dječju muziku i to joj jako dobro ide, što me raduje. I što je još važnije, nju raduje', rekao je.

Petar Grašo i Hana Huljić Grašo
  • Petar Grašo i Hana Huljić Grašo
  • Petar Grašo i Hana Huljić Grašo
  • Petar Grašo i Hana Huljić Grašo
  • Petar Grašo i Hana Huljić Grašo
Petar Grašo i Hana Huljić Grašo Izvor: Pixsell / Autor: Zarko Basic/PIXSELL

O odgoju djece

Grašo je priznao da njihova kći Alba već pokazuje glazbeni talent, ali i da ni on ni Hana ne žele djecu opterećivati očekivanjima. 'Ona je stvarno imala genetski švedski stol. Stvarno su nam djeca mogla pobrati sve i svašta, ali to je dobro. Mislim da su i jedna i druga familija prije svega dobri ljudi. To je najvažnije i želim da mi djeca budu dobri ljudi', rekao je.

Naglasio je kako mu je potpuno nevažno čime će se njegova djeca jednog dana baviti. 'Čim će se baviti, hoće li se baviti muzikom ili će biti vulkanizeri, potpuno sam sretan sa svime, samo neka budu kvalitetni i normalni. Odgajat ćemo ih bez ikakvih opterećenja.'

Otkrio je i da je s vremenom postao blaži roditelj nego što je zamišljao. 'Sve sam manje strog. Kad su se tek rodili, rekao sam: nema šanse, ja ću to čeličnom rukom. Sad već oboje, pogotovo Alba, vrlo vješto pokušava probijati granice. Treba im dozvoliti da imaju svoju osobnost, da malo i podivljaju, ali isto tako u nekom trenutku dati do znanja da dalje ne može', ispričao je.

Grašo smatra da, unatoč svemu, i dalje uspijeva držati ravnotežu u odgoju. 'U toj igri ponekad je netko mačka, netko miš, ne zna se tko je tko, ali mislim da sam i dalje tata koji drži konce', rekao je.

Hana Huljić Grašo
  • Hana Huljić Grašo
  • Hana Huljić Grašo
  • Hana Huljić Grašo
  • Hana Huljić Grašo
  • Hana Huljić Grašo
Hana Huljić Grašo Izvor: Cropix / Autor: Nikola Vilic / CROPIX

Za kraj je progovorio i o tome bi li volio da njegova djeca jednog dana krenu obiteljskim glazbenim putem.'Alba je talentirana. Ne forsiramo ništa, ali definitivno pokazuje talent za muziku. Mislim da čak ima apsolutan sluh. No nećemo nikad forsirati, ali ako bude, pomoći ćemo', rekao je pa dodao: 'Sasvim sigurno neće imati dobru startnu poziciju. Tata joj je Petar Grašo, djed Tonči Huljić, mama Hana, baka Vjekoslava. To je glazbena obitelj koja je napisala lijepe stranice u muzici. Ako ne budu muzičari - još bolje. Bit će slobodni.'