Andrea Šušnjara prvi put je otvoreno progovorila o strahovima koji su obilježili njezine početke i odluci da nakon gotovo 15 godina napusti Magazin, otkrivši kako danas kao solo izvođačica prvi put u potpunosti preuzima odgovornost i sluša isključivo sebe
Pjevačica Andrea Šušnjara otvoreno je progovorila o nekim najvažnijim trenucima svoje karijere te se prisjetila strahova s kojima se suočavala u svojim počecima. Bivša pjevačica grupe Magazin se u intervjuu za Showbuzz.hr osvrnula se i na razdoblje nakon odlaska iz grupe koja ju je proslavila.
'Slušam sebe i svoje srce'
Nakon gotovo 15 godina provedenih u Magazinu, Šušnjara je krajem 2024. započela solo karijeru. Publika je posljednjih mjeseci upoznaje kroz autorske pjesme 'Normala' i 'Biram sebe', a mnogi su 'Biram sebe' prepoznali kao njezinu najosobniju pjesmu.
Pjevačica je istaknula da je sa samostalnom karijerom dobila i novu razinu odgovornosti.
'Slušam sebe i svoje srce, a najveći saveznik mi je stečeno iskustvo. Iza mene ne stoji nitko nego ja sama i moram dobro razmisliti prije svake odluke koju donesem. Kada si dio kolektiva, nije sva odgovornost na tebi kao individui i utoliko je lakše prepustiti se kreativnosti', rekla je Šušnjara.
Iako je dobila nove obveze, njezine radne navike nisu se promijenile. 'Sve što radim sada kao samostalna pjevačica radila sam i u grupi Magazin, samo što je to veliki brend, tako da su ljudi uvijek mislili da to sve radi gomila ljudi iza kamera. Jedina razlika je što se više ne 'skrivam' pod tim velikim imenom i imam veću slobodu po pitanju glazbe i odluka za koje ne moram tražiti odobrenje od grupe', dodala je.
Otkrila je kako ju je posebno dirnulo što ju je publika nastavila podržavati i nakon odluke o odlasku iz jedne od najpoznatijih domaćih grupa.
'Kada sam odlazila iz grupe, mislila sam da se više nikad neću vratiti na neka mjesta gdje sam s njima često nastupala, čak sam se zadnje dvije godine provedene u grupi sama sa sobom pomirila s tim i oprostila od tih mjesta u sebi misleći da je to posljednji put da tu nastupam', iskreno je otkrila.
Prisjetila se i svog nastupa na Dori
Osim o solo karijeri, Šušnjara se osvrnula i na svoje glazbene početke. Pjevačica je prije više od 20 godina na Dori nastupila s pjesmom 'Noah' te iskreno otkrila da je tada bila vrlo nesigurna u sebe.
'Jako sam se bojala da ću negdje pogriješiti, da nisam dovoljno dobra, nisam imala samopouzdanja ni sustav podrške. Molila sam Boga da ne pobijedim', priznala je.