RAMA DUWAJI

Svi govore o izdanju prve dame New Yorka: Pobjedu Knicksa proslavila sa stilom

18.06.2026 u 21:59

Bionic
Reading

Dok su tisuće navijača preplavile ulice Manhattana slaveći prvi naslov New York Knicksa nakon više od pola stoljeća, pažnju je privukla i prva dama New Yorka Rama Duwaji, koja je pokazala kako navijački stil može izgledati izrazito modno

Povijesni trijumf New York Knicksa, koji su u petoj utakmici finala NBA lige svladali San Antonio Spurse i osvojili prvi naslov prvaka nakon 53 godine, obilježen je velikom paradom kroz središte Manhattana. Gradonačelnik Zohran Mamdani predvodio je slavlje, a uz njega je bila njegova supruga Rama Duwaji, čije je modno izdanje brzo postalo jedna od glavnih tema događaja.

Navijački stajling s dizajnerskim potpisom

Umjesto klasičnog navijačkog dresa ili majice, Rama Duwaji odlučila se za upečatljivu kreaciju dizajnerice Claire Sullivan. Gornji dio kombinacije činila je bijela majica s motivima NBA finala i Knicksa, preoblikovana u asimetrični top koji se veže na jednom ramenu.

Donji dio upotpunjen je ušivenim dijelovima plavih i narančastih navijačkih majica, čime je stvoren efekt improviziranog saronga u bojama kluba.

Stajling je zaokružila voluminoznom crnom vintage suknjom iz arhive Albright Fashion Library te slojevitim zlatnim ogrlicama i velikim narančastim naušnicama koje su dodatno naglasile prepoznatljive boje Knicksa.

Rama Duwaji
  • Rama Duwaji i Zohran Mamdani
  • Rama Duwaji i Zohran Mamdani
  • Rama Duwaji i Zohran Mamdani
Rama Duwaji Izvor: Profimedia / Autor: Angelina Katsanis / Getty images / Profimedia

Gradonačelnik spojio odijelo i sportski dres

Ni gradonačelnik Zohran Mamdani nije ostao vjeran strogo formalnom dress codeu. Klasično tamno odijelo kombinirao je s bijelom košuljom, narančastom kravatom s točkicama i plavim dresom Knicksa koji je nosio ispod sakoa.

Na rever je stavio bedž kluba, uspješno spajajući poslovni stil i navijačku atmosferu tijekom parade kojom je New York proslavio dugo očekivani naslov NBA prvaka.

Dok su plava i narančasta boja preplavile gradske ulice, bračni par Mamdani pokazao je da sportsko slavlje može biti i modna pozornica.