MALI TRIKOVI

Ovako pečena piletina topi se ustima

21.05.2012 u 08:40

Bionic
Reading

Postoji više načina da ispečete pile, ali bez obzira na recept koji koristite, sigurno znate da se radi o jelu koje je idealno za svaku priliku. Ako niste sigurni da ste usavršili tehniku pečenja pileta u pećnici, pročitajte savjete stručnog kuhara

Cijelo pile puno je teže ispeći nego komade ili file, a da svaki dio bude jednako sočan i ukusan. Koje korake ne smijete preskočiti da bi na kraju servirali savršenu piletinu, zna John Reilly s američkog kulinarskog instituta, a svoje je tajne otkrio za Kitchen Daily

Za ukusno pečeno pile potrebna je tepsija koja ima i rešetku da bi se višak masnoća tijekom pečenja ocijedio, a vrući zrak može kružiti oko cijelog pileta. Zbog toga će biti ravnomjerno pečeno sa svih strana, s hrskavom koricom.

Nakon što pile očistite iznutra i izvana te dobro operete, unutrašnjost nasolite i popaprite, a zatim ga treba povezati. Pile se veže kako bi se ravnomjerno peklo. Špagu povezujete od vrata preko prsa i nogu te na kraju čvrsto omotajte oko nogica da se ne miču.

Vanjsku stranu povezanog pileta treba lagano nauljiti. To možete učiniti rukama ili specijalnim kistom. Ulje će provoditi temperaturu u pećnici pa će koža pileta biti ukusna i hrskava. Sada je još potrebno pile nasoliti izvana, a papar je pametnije izbjegavati da se na zapali.

Pile težine 1,5 kilograma treba peći otprilike sat i pol vremena na temperaturi od 220 stupnjeva. Na kraju ga možete na stol iznijeti u komadu ukrašenog povrćem ili ga prije izrezati i poslužiti na tanjurima.