Švedski pisac Henning Mankell razmatra mogućnost da zabrani prijevod svojih djela na hebrejski jezik u znak protesta zbog napada izraelske vojske na humanitarni konvoj brodova
Autor kriminalističkih bestselera o detektivu Kurtu Wallanderu, čija djela su u svijetu prodana u više od 25 milijuna primjeraka, bio je među jedanaest Šveđana koji su sudjelovali u humanitarnom konvoju za Gazu. U konvoju koji je činilo šest brodova sudjelovao je da bi pružio podršku palestinskom narodu, kazao je za AFP.
U znak protesta zbog napada izraelske vojske Mankell je izjavio da ozbiljno razmatra mogućnost da zabrani prevođenje svojih djela na hebrejski jezik.
Kako potez smatra radikalnim, istakao je da neće odmah donijeti odluku te da će o svemu još razmisliti. Napad izraelske vojske oštro je osudio.