ČVRSTO NA DRAVI

Osijek preko susjeda do europske zone

22.09.2012 u 17:17

Prvenstvenu subotu u MAXtv Prvoj ligi slavonskim su derbijem otvorili Osijek i Cibalia. U bučnoj i poticajnoj navijačkoj atmosferi domaćini su pokazali više i golom Ivana Ibriksa u 77. minuti s ukupnih 1:0 (0:0) uzeli puni plijen susjedima iz Vinkovaca

U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle, no s obje strane po jednom je pogođen okvir gola. Nakon prilično ujednačenog prvog dijela, Osječani su u nastavku preuzeli inicijativu i osvojili nova tri boda kojima su trenutno dosegnuli četvrto mjesto ligaške ljestvice.

Još jednom osijek nije primio gol, čime je potvrdio status 'najtvrđe' momčadi u ligi, a Ibriks je zabio gol odluke samo deset minuta nakon što mu je prvo slavlje prekinula sudačka odluka kojojm je gol istog igrača poništen zbog prekršaja u napadu.

Tako je zaustavljen niz od tri dvoboja bez Cibalijinog poraza, a Vinkovčani sada ponovno strepe za svoju 'spasonosnu' devetu poziciju kojoj prijeti zaprešićki Inter.