MAXtv PRVA LIGA - 22. KOLO

Krstanović donio pobjedu Dinamu

17.03.2012 u 17:45

Večeras od 18 sati na maksimirskom stadionu Dinamo i Hajduk igraju najveći derbi hrvatskog nogometa. Bodovna prednost na strani je 'modrih', no 'bili' se nadaju iznenađenju. Ipak, na kraju je Dinamo golovima Krstanovića stigao do preokreta odnosno pobjede

Kada bi se pogledalo stanje na tablici, derbi ne bi imao predznak - neizvjestan. Međutim, s obzirom da su u pitanju najveći rivali hrvatskog nogometa, i da trenutna forma u ovakvim utakmicama nije presudna, vjerujemo da će ogled Dinama i Hajduka zadovoljiti ukus gledatelja. A njih se na tribinama Dinamovog stadiona okupilo oko 18 tisuća.

Dinamo: Kelava, Vrsaljko, Vida, Tonel, Pivarić, Leko, Badelj, Rukavina, Sammir, Kovačić, Beqiraj
Hajduk: Blažević, James, Milović, Neretljak, Lima, Andrić, Andrijašević, Gabrić, Ozobić, Anas Sharbini, Vukušić
Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

Ovdje možete pratiti tekstualni prijenos dvoboja

DINAMO - HAJDUK 2:1

KRAJ UTAKMICE
90'+8 - posljednja prilika za goste, slobodnjak je izveo Sharbini, ali sve je ostalo na pokušajima
90'+3 Hajduk se preselio na Dinamovo polovinu igrališta , ali nema konkretnijih prilika
90' - Bebek će utakmicu produžiti sedam minuta
86' - Sammir izašao a ušao Pokrivač
83' - Balakov je uveo i Kukoča te Lendrića, umjesto Gabrića i Ozobića
81' - GGOOLLL - Obšivač je ušao u Krstanovića a sudac Bebek pokazao je na penal; a sâm ga izvodi i pogađa za 2:1
80' - GGOOLLL Krstanović je zabio za 1:1 nakon kornera kojeg je izveo Alispahić
78' - Alispahić mijenja Kovačića
75' - loše ispucavanje Blaževića, ali Sammirova lopta nije stigla do Krstanovića
74' - izašao je i Beqiraj, a ušao Krstanović
72' - izlazi Franko Andrijašević, a ušao je Jure Obšivač
71' - Beqiraj je zapucao najbolju Dinamovu priliku
 - nakon šest minuta derbi je nastavljen
 - sudac Bebek poslao je igrače u svlačinoci no nakon nekoliko minuta akteri su se vratili na teren
63' - sada je bakljada Torcide, traje kraći prekid ali baklje nisu uletjele u teren
62' - Hajduk u prigodi, ali Vrsaljko spriječava novi pokušaj gostiju
54' - nova dobra akcija Dinama i Sammirova asistencija petom, no Badelj je zakomplicirao
52' - solo-akcija Beqiraja završila je udarcem ali koji je pogodio vanjski dio mreže
52' - Vida rješava dvoboj s Vukušićem, no Dinamo se pomalo 'gubi'
50' - odlična asistencija za Anasa Sharbinija, no lopta mu je pobjegla
49' - Vukušić je pokušao s 30-tak metara iznenaditi Kelavu, no udarac je otišao daleko od gola
47' - Rukavina je na rubu 16-erca, Blažević je istrčao i glavom izbio loptu a u nastavku akcije Beqiraj je neprecizan
46' - počelo je drugo poluvrijeme; Vukušić odmah prijeti Kelavi

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' - sudac Bebek prvi će dio produžiti za tri minute
43' - Pivarića je zaustavio Gabrić, ali Sammirov slobodnjak otišao je kraj gola
41' - još jedan korner za Dinamo, ali bezopasan
39' - dobra akcija 'modrih' ali Neretljak je brži od Beqiraja
35' - Anas Sharbini probao je iskosa s lijeve strane iznenaditi Kelavu, no Dinamov vratar bio je siguran
34' - slobodnjak Dinama a Leko je glavom gurnuo loptu no Blažević je opet uspješniji
33' - Dinamo je dugo pleo mrežu oko 16-erca gostiju, ali bez završnog udarca
- nakon dvominutnog prekida, utakmica je nastavljena
27' - sa sjevera, gdje su Bad Blue Boysi, poletjele su baklje na travnjak
25' - Badelj bio u odličnoj prilici, ali u padu sa šest, sedam metara puca preko gola
22' - Dinamo i dalje kontrolira loptu, ali Hajduk se brani bez većih problema
18' - brza kontra Hajduka, udarac Gabrića a Kelava je spasio svoju momčad da ne gubi sa 0:2
16' - Dinamo unatoč primljenom golu ne gubi glavu
14' - GGOOLLL - Sammir je pokušao proigrati nekog od suigrača, ali blokiran a u kontri Ante Vukušić pogađa Kelavin gol za 0:1
12' - korner za Dinamo izvodi Sammir, ali Blažević je najviši; Badelj se izborio za loptu ali s 18 metara puca visoko preko gola
9' - odlična asistencija za Beqiraja, ali Blažević pravovremeno istrčava i izbija loptu; Beqiraj je morao izaći izvan terena
8' - Hajduk se još uvijek nije organizirao
6' - lijepa akcija 'modrih' no udarac Rukavine je blokiran
3' - Hajduk je imao korner, no pri izvođenju netko od splitskih igrača napravio je prekršaj
1' - Kovačić je pokušao asistirati Beqiraju, no Blažević je bio brži
1' - počela je utakmica u Zagrebu