U organizaciji sigurnosnog aspekta koncerta Marka Perkovića Thompsona ništa nije prepušteno slučaju, a vjerojatnost da netko umre na tom događaju je 10 puta manja nego da mu se to dogodi u tramvaju, istaknuo je u 'Studiju 4' HRT-a stručnjak za sigurnost i kriminalistiku Željko Cvrtila
Upitan misli li da je organizacija na najvećoj razini, stručnjak za sigurnost i kriminalistiku Željko Cvrtila ustvrdio je kako sve ukazuje na to da se ide u tom smjeru.
'Ništa se ne prepušta slučaju, napravljen je nacionalni stožer na nivou Ravnateljstva policije, kojem su pridružene sve druge službe. Civilna zaštita će dati krevete zdravstvenom sektoru za poljsku bolnicu', pojasnio je.
Kazao je kako misli da se sve učinilo da bi se rizici smanjili na minimum.
Odgovarajući na pitanje koliko je mala granica od stvaranja dojma sigurnosti do nesigurnosti, Cvrtila je ukazao na to da je vjerojatnost da netko umre na koncertu 10 puta manja nego u npr. tramvaju.
'Stalno se govori o riziku zdravlja, hoće li nekom pozliti ili ne. Ne možete promijeniti vrijeme, zdravstveno stanje. Da nekome pozli i zataji mu srce - vjerojatnost da umre na koncertu je 10 puta manja nego da je u tramvaju na Črnomercu ili Trgu bana Jelačića, čak i kod kuće', rekao je.
'U roku od dvije do tri minute netko će priskočiti i pružiti pomoć', dodao je.
'Nije moguće da netko u 12 sati dođe na Hipodrom i do večeri bude tamo. Zato postoje fan zone, Bundek, deseci restorana i kafića', rekao je.
Ustvrdio je da nema razloga za strah te mu se u jednom trenutku učinilo da se 'radi o medijsko-obavještajnoj operaciji zastrašivanja'.