A NIJE DOBRO POČELO...

Znate li koliko je golova Hrvatska primila u dosadašnjem dijelu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru? Ovo se nije dogodilo nikada u povijesti...

11.10.2021 u 12:18

Hrvatska nogometna reprezentacija primila je u dosadašnjem tijeku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru u sedam odigranih utakmica samo jedan gol.

Dogodilo se to u 15. minuti utakmice prvog kola na gostovanju kod Slovenije, kada je Sandi Lovrić zabio gol koji je Sloveniji donio tri boda, a Hrvatima puno brige. U preostalih šest utakmica Vatreni su sačuvali svoju mrežu, ostvarili pet pobjeda i odigrali jednu utakmicu bez golova i pobjednika.

Led je probijen minimalnom domaćom pobjedom protiv Cipra 1:0. Uslijedili je novi uspjeh i to protiv Malte 3:0. Jedini remi bio je onaj na gostovanju kod Rusa (0:0), a na njega su se nadovezale tri pobjede. Marcelo Brozović je golom u završnici utakmice srušio Slovačku u Bratislavi, nakon čega su ostvarene uvjerljive pobjede 3:0 protiv Slovenije na Poljudu i Cipra na gostovanju.

• +7
Trening u Gradskom vrtu Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

Punih 615 minuta hrvatski golmani Dominik Livaković i Ivica Ivušić mrežu u kvalifikacijama drže netaknutom. Na taj su način srušili rekord kojeg su tijekom kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2008 ostvarili Stipe Pletikosa i Vedran Runje (575 minuta).

Neka Sandi Lovrić ostane usamljen i nakon večerašnje utakmice sa Slovačkom koja se igra na osječkom stadionu Gradski vrt s početkom u 20.45 sati.