LIGA PRVAKA - REZULTATI

Zastrašujući PSG pregazio Celtic; Chelsea bez milosti za debitanta

12.09.2017 u 23:12

Čak 28 golova postignuto je na otvaranju Lige prvaka u osam utakmica u skupinama A, B, C i D, a najuvjerljivije pobjede ostvarili su Chelsea i PSG

U derbiju 1. kola Barcelona je na Camp Nou pobijedila Juventus 3:0 o čemu više čitajte OVDJE, a u drugom susretu iz skupine D Sporting je u Pireju pobijedio Olympiacos 3:2. Gosti su već nakon prvog poluvremena vodili 3:0 golovima Doumbije (2), Gelsona Martinsa (13) i Brune Fernandesa (43). Felipe Pardo je u 89. minuti smanjio, a drugim golom u 90. minuti donio je tračak nade domaćinu. Ipak, za više nije bilo vremena. Bio je to prvi poraz Besnika Hasija na klupi pirejskog sastava nakon pet pobjeda i dva remija.

Hrvoje Milić nije nastupio za grčki sastav jer nije prijavljen za Ligu prvaka.

• +13
Barcelona - Juventus, 1. kolo Lige prvaka 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: ALBERT GEA

U skupini A Manchester United je pobijedio Basel 3:0. Mrežu Švicaraca načeo je Marouane Fellaini (35) koji je ušao u igru u 19. minuti umjesto ozlijeđenog Paula Pogbe. Romel Lukaku je povisio na 2:0 u 53. minuti, a treći gol za United postigao je Rashford u 84. minuti.

CSKA je u Lisabonu iznenadio Benficu pobijedivši 2:1 premda su Portugalci poveli. Domaćin je poveo u 50. minuti golom Harisa Seferovića, no CSKA je okrenuo rezultat golovima Vitinha (63-11m) i Zamaletdinova (71). U lisabonskom klubu igraju dvojica hrvatskih nogometaša, Filip Krovinović i Branimir Kalaica, ali nisu prijavljeni za LP.

U skupini B PSG je bez suviše stresa odradio gostovanje u Glasgowu pobijedivši Celtic 5:0. Škote je uništio trio Neymar - Mbappe - Cavani. Brazilac je načeo mrežu Celtica u 19. minuti, mladi Francuz je povisio na 2:0 u 34. minuti, a Cavani je iz kaznenog udarca zabio za 3:0 u 40. minuti. Na 4:0 je povisio Lustig u 83. minuti postigavši vlastitu mrežu, a dvije minute kasnije Cavani je zabio i peti gol.

Jozo Šimunović je igrao cijeli susret u redovima škotskog prvaka.

• +12
Celtic - PSG, 1. kolo Lige prvaka 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: RUSSELL CHEYNE

Bayern je u Munchenu pobijedio Anderlecht 3:0. Sve je bilo gotovo u 12. minuti kada su gosti ostali s igračem manje, a Robert Lewandowski zabio iz kaznenog udarca. Prekršaj je skrivio Sven Kums koji je pritom dobio crveni karton. Anderlecht se do kraja poluvremena dobro branio, no u nastavku susreta je primio još dva gola, a strijelci su bili Thiago Alcantara (65) i Kimmich (90).

U susretu iz C skupine Chelsea je rutinski stigao do bodova protiv novaka Karabaha ostvarivši uvjerljivu 6:0 pobjedu. Strijelci su bili Pedro Rodrigues (5), Davide Zappacosta (30), Azpilicueta (55), Bakayoko (71) i Batshuayi (76, 82).

U susreti između Rome i Atletico Madrid nije bilo golova i Talijani niti u trećem susretu nisu uspjeli pobijediti Atletico. Roma je nastavila i crni niz upisavši već sedmi uzastopni susret u LP bez pobjede. Šime Vrsaljko nije nastupio za goste.

U srijedu su na rasporedu susreti 1. kola u skupinama od E do H. U skupini E sastaju se Liverpool - Sevilla i Maribor - Spartak Moskva. Skupina F donosi dvoboje Feyenoord - Manchester City i Šahtar - Napoli. U dvobojima 1. kola G skupine snage će odmjeriti RB Leipzig - Monaco, te Porto - Bešiktaš. Skupina H otvara natjecanje utakmicama Real Madrid - APOEL i Tottenham - Borussia Dortmund.