RAZBIJANJE

Messijev šou i Rakitićev gol za katastrofu Juventusa na Camp Nou

12.09.2017 u 22:57

Počela je nogometna Liga prvaka, a u najzanimljivijoj utakmici večeri na Camp Nou je Barcelona svladala Juventus (3:0) s dva gola Lionela Messija i jednim Ivana Rakitića

Juve je prošle sezone izbacio Barcelonu u četvrtfinalu (3:0, 0:0), a sada im se katalonska momčad barem malo osvetila. Junak utakmice bio je Leo Messi koji je zabio dva gola, a najzaslužniji je i za treći pogodak.

Messi je doveo Barcu u vodstvo u posljednjim trenucima prvog dijela kada je odigrao dupli pas sa Suarezom te udarcem kroz noge talijanskom braniču svladao Buffona. To je prvi puta da je Argentinac postigao gol talijanskom vrataru. Do tog pogotka Juventus je bio opasniji.

Na odmoru se igrači Juvea očigledno nisu uspjeli oporaviti od šoka u završnici prvog dijela. Barca je prijetila, a na 2:0 povisio je Rakitić u 56. minuti. Ponovo je sve napravio Messi. Argentinac je probio po krilu, ubacio u kazneni prostor, a loše je počistio Sturaro. Na odbijenu loptu natrčao je Rakitić i zatresao mrežu.

U 69. minuti Messi je zabio i treći pogodak lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora nakon što se oslobodio svojih čuvara. Bio je to njegov 99. gol u Uefinom natjecanju.

• +13
Barcelona - Juventus, 1. kolo Lige prvaka 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: ALBERT GEA

Rakitić je igrao do 77. minute te je dobio ovacije kad je izlazio iz igre, Mario Mandžukić je zbog ozljede potkoljenice ostao u Torinu,a  u sastavu gostiju nije bilo ni Marka Pjace koji se oporavlja od teške povrede koljena.

O ostalim utakmicama Lige prvaka čitajte OVDJE.