ABA Liga

Zadar iznenadio Zvezdu i slavio protiv njih po prvi put u sedam godina, a zadnjih 68 sekundi je bilo posebno dramatično

15.12.2019 u 22:03

Košarkaši Zadra priredili su veliko iznenađenje pobijedivši u susretu 11. kola regionalne ABA lige Crvenu zvezdu sa 78:76.

Zadar je do tek prve pobjede protiv beogradskog kluba u posljednjih sedam godina, stigao u neizvjesnoj završnici u kojoj u zadnjih 68 sekundi niti jedna momčad nije uspjela zabiti koš. Gosti su imali zadnji napad, no dva puta su bili neuspješni i slavlje u Višnjiku je moglo početi.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i nakon prve dionice imali su šest koševa viška (20:14). Zadar je u drugoj četvrtini serijom 10:2 stigao do prednosti 24:22, a u dva navrata imao je i +4. Međutim, Zvezda se vratila i dvije minute prije kraja četvrtine imala je šest koševa viška (40:34). Zadar je na krilima Bryona Allena, koji je u prvom dijelu ubacio 16 koševa, uzvratio serijom 9:0 i na odmor otišao s vodstvom 43:40.

U trećoj četvrtini "crveno-bijeli" su ponovo došli do prednosti (54:53), ali je Zadar uzvratio i na ulazu u posljednju dionicu imao dva koša razlike (60:58).

Tijekom posljednje četvrtine gledali smo ravnopravnu utakmicu s brojnim izjednačenjima, no u posljednje dvije minute ušlo se s +3 za Zadar (76:73), da bi Zadar 68 sekundi prije kraja imao 78:76. Na koncu je to bio i konačan rezultat jer niti jedna momčad u zadnjoj minuti nije poentirala.

Zadar su do velike pobjede predvodili Allen s 22 koša, te Dominik Mavra s 18 koševa. Ive Ivanov je dodao 12 koševa, 11 skokova i pet asistencija, dok je Domagoj Vuković zabio 10 koševa. Na drugoj strani najefikasniji su bili Boriša Simanić sa 16, te Dejan Davidovac s 11 koševa.

Bila je to tek druga pobjeda Zadra ove sezone, dok Crvena zvezda ima skor 6-5. U vodstvu je Budućnost s devet pobjeda i dva poraza. Večeras se još sastaju Partizan i Cibona.