TENISKA BUDUĆNOST

Wozniacki nahvalila Vekić: Još će se puno čuti za Donnu

17.01.2013 u 11:28

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

U drugom kolu Australian Opena deseta nositeljica Caroline Wozniacki je sa 6:1, 6:4 pobijedila 16-godišnju hrvatsku, ali i svjetsku tenisku nadu Donnu Vekić, što je Osječanki bio tek drugi meč u karijeri na Grand Slam turnirima.

Vekić je odlično odigrala drugi set u kojem je bila posve ravnopravna nekada najboljoj svjetskoj tenisačici. Ipak, nije uspjela zakomplicirati meč i odvesti ga u treći set, no i ovako je zavrijedila mnoge lijepe riječi. Uputila ih je i njena suparnica.

'Uvjerena sam da ćemo mnogo toga vidjeti od Donne u budućnosti. Ona je definitivno vrlo talentirana tenisačica. Ali, mlada je, treba vremena. No, potencijal postoji, to se vrlo brzo može spoznati', rekla je Wozniacki i nastavila:

'Osnovna moja zamisao je bila da je stavim pod pritisak. Zapravo, znala sam da će ona padati pod pritiskom prije ili kasnije. Definitivno sam trebala izbjeći neke lude udarce i to sam uspjela. Igrala sam mirno i pritiskala je'.

Za kraj je Wozniacki priznala:

'Hm, osjećam se malo staro, a to je posve ludo. Imam samo 22 godine, a osjećam se staro. Ali, kako drugačije kada je Donna 16-godišnjakinja. Moram se priviknuti na to, jer će se sve češće ponavljati takve situacije.'